ATP Pekin: Alexander Zverev trzeci raz z rzędu pokonał Roberto Bautistę. Skuteczna pogoń Fabio Fogniniego

Alexander Zverev w dwóch partiach pokonał Roberto Bautistę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. Fabio Fognini odrobił stratę seta oraz przełamania i wygrał z Radu Albotem

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Alexander Zverev w bardzo dobrym stylu rozpoczął zmagania w Azji. We wtorek, w I rundzie turnieju ATP w Pekinie, Niemiec nie pozostawił złudzeń Roberto Bautiście. Rozstawiony z numerem drugim Zverev kontrolował mecz od pierwszego do ostatniego punktu. Zaserwował cztery asy, wykorzystał cztery z dziewięciu piłek na przełamanie i zwyciężył 6:4, 6:4.

Zverev, dla którego to trzecie z rzędu zwycięstwo nad Bautistą i tym samym objął prowadzenie 3-2 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem, w II rundzie zmierzy się z Malekiem Jazirim. Przeciwko Tunezyjczykowi grał dotychczas czterokrotnie i wygrał trzy razy.

Fabio Fognini w niedzielę był o jeden punkt od triumfu w imprezie w Chengdu. We wtorek natomiast znalazł się o przegrany set od odpadnięcia w I rundzie China Open. Włoch przegrywał z Radu Albotem 1:6 i 0:2, ale zdobył 12 z 16 kolejnych rozegranych gemów i pokonał Mołdawianina 1:6, 6:3, 6:3 po 107 minutach rywalizacji.

Oznaczony numerem czwartym Fognini w 1/8 finału zawodów w stolicy Chin powalczy z Andriejem Rublowem. 20-letni Rosjanin w I rundzie rozbił Joao Sousę, oddając Portugalczykowi zaledwie cztery gemy.