ATP Szanghaj: Stan Wawrinka i Nick Kyrgios odpadli w I rundzie. Hubert Hurkacz zagra we wtorkowy poranek

Stan Wawrinka w trzech setach przegrał z Borną Coriciem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju. Z imprezą pożegnał się także Nick Kyrgios, który uległ Bradleyowi Klahnowi.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Stan Wawrinka po dwóch latach powrócił do Szanghaju, ale tegorocznego występu w turnieju Rolex Shanghai Masters nie będzie miło wspominał. Szwajcar, który otrzymał od organizatorów dziką kartę, został wyeliminowany już w I rundzie. W poniedziałek, w sesji wieczornej, przegrał 6:4, 4:6, 3:6 z Borną Coriciem.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Wawrinki, który w pierwszym secie znakomicie serwował oraz zdominował swojego przeciwnika w grze z głębi kortu. Jednak im dłużej trwał mecz, tym mocniej zaznaczała się przewaga Coricia. Od drugiego seta Szwajcar zaczął odstawać od rywala pod względem fizycznym oraz popełniał wiele błędów i zawodziło go również podanie. Konsekwentnie i solidnie grający Chorwat to wykorzystał. Starał się przedłużać wymiany i wymuszać błędy tenisisty z Lozanny. Ta taktyka dała mu wygraną w drugiej i w trzeciej odsłonie, a w konsekwencji w całym pojedynku.

Rozstawiony z numerem 13. Corić, który przegrał wszystkie poprzednie konfrontacje z Wawrinką (trzy), w II rundzie zmierzy się z innym sprawcą niespodzianki w poniedziałek, Bradleyem Klahnem. Amerykański kwalifikant ograł 4:6, 6:4, 6:3 Nicka Kyrgiosa, choć długo nic na to nie wskazywało. Przez półtora seta to bowiem Australijczyk nadawał ton grze. Lecz od połowy drugiej partii stracił koncentrację, przestał przykładać się do rywalizacji i ostatecznie opuścił kort jako pokonany.

W starciu dwóch chińskich posiadaczy dzikich kart Yibing Wu wygrał 7:6(5), 6:2 z Zhe Li. Dla 18-latka z Hangzhou to debiutanckie zwycięstwo w imprezie rangi ATP Masters 1000. W II rundzie reprezentant gospodarzy zmierzy się z Keiem Nishikorim, turniejową "ósemką".

Marco Cecchinato w 12. gemie trzeciego seta obronił piłkę meczową i pokonał 6:7(4), 6:4, 7:6(2) Gillesa Simona. Kolejnym rywalem Włocha będzie lepszy z pary Hubert Hurkacz - Hyeon Chung  Mecz wrocławianina z Koreańczykiem zostanie rozegrany we wtorek na korcie numer cztery. Rozpocznie się o godz. 7:00 czasu polskiego.

Do 1/16 finału awansował także drugi reprezentant Italii, Andreas Seppi. 34-latek z Bolzano wygrał 6:4, 6:4 z Adrianem Mannarino, wychodząc na prowadzenie 4-3 w bilansie pojedynków z Francuzem.

Shanghai Rolex Masters, Szanghaj (Chiny)