WTA Linz: Anastazja Pawluczenkowa w II rundzie. Trwa zła seria Magdaleny Rybarikovej

Anastazja Pawluczenkowa pokonała Viktorię Kuzmovą w I rundzie turnieju WTA International w Linzu. Magdalena Rybarikova z czwartej z rzędu imprezy odpadła po pierwszym meczu.

Anastazja Pawluczenkowa PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Anastazja Pawluczenkowa
W poniedziałek rozpoczęła się 32. edycja halowego turnieju w Linzu. Tytułu bronić będzie Barbora Strycova. Z powodu kontuzji barku wycofała się Dominika Cibulkova. W miejsce Słowaczki do drabinki weszła Czeszka Kristyna Pliskova, która we wtorek zmierzy się z Greczynką Valentini Grammatikopoulou.

Pierwszego dnia odbyły się dwa mecze turnieju głównego. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 35) pokonała 7:5, 7:5 Viktorię Kuzmovą (WTA 57). W pierwszym secie Słowaczka z 1:4 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek setowych. Przy 5:6 tenisistka z Koszyc odparła kolejne trzy, ale szóstą Rosjanka wykorzystała. W drugiej partii Kuzmova z 2:4 wyszła na 5:4, ale trzy kolejne gemy padły łupem Pawluczenkowej.

W trwającym 97 minut meczu Słowaczka zaserwowała 11 asów, ale pięć razy oddała podanie. Rosjanka zdobyła o dziewięć punktów więcej (79-70). Dla Pawluczenkowej to czwarty występ w Linzu. W 2015 roku zdobyła tutaj tytuł. Kolejną rywalką moskwianki będzie Szwajcarka Belinda Bencić lub Białorusinka Wiera Łapko.

Alison van Uytvanck (WTA 56) pokonała 6:3, 6:4 Magdalenę Rybarikovą (WTA 39). W ciągu 78 minut Belgijka zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu szans. Podwyższyła na 4-1 bilans meczów ze Słowaczką.

Rybarikova z czwartego z rzędu turnieju odpadła w I rundzie. Po osiągnięciu finału w Birmingham Słowaczka w dziewięciu kolejnych imprezach wygrała łącznie dwa mecze. W ubiegłym sezonie doszła w Linzu do finału. Dla van Uytvanck to czwarty start w halowych zawodach w Austrii. W 2015 roku dotarła do II rundy, a przed 12 miesiącami odpadła po pierwszym spotkaniu. O ćwierćfinał Belgijka zmierzy się ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą lub Francuzką Fioną Ferro.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)