WTA Hongkong: Garbine Muguruza w półfinale. Deszcz przedłużył nadzieje Eliny Switoliny

Garbine Muguruza pokonała Luksikę Kumkhum w ćwierćfinale turnieju WTA International w Hongkongu. Mecz Eliny Switoliny z Qiang Wang został przerwany przez deszcz przy stanie 6:2, 5:2 dla Chinki.
PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Garbine Muguruza (WTA 13) długo nie potrafiła wygrać trzech meczów z rzędu. W Hongkongu dokonała tego po raz pierwszy od Rolanda Garrosa. W poprzednich rundach Hiszpanka oddała siedem gemów Sarze Sorribes i Anie Bogdan. W ćwierćfinale pokonała 6:2, 7:5 Luksikę Kumkhum (WTA 105). W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu Tajlandka popełniła pięć podwójnych błędów. Muguruza wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i awansowała do piątego półfinału w 2018 roku (Doha, Dubaj, Monterrey, Roland Garros).

W sobotę Hiszpanka zmierzy się z Eliną Switoliną (WTA 5) lub Qiang Wang (WTA 24). Deszcz przedłużył nadzieje rozstawionej z numerem pierwszym Ukrainki. Przy prowadzeniu Chinki 6:2, 5:2 spotkanie zostało przerwane i w piątek nie udało się go dokończyć. Wang jest blisko awansu do piątego z rzędu półfinału (Hiroszima, Kanton, Wuhan, Pekin).

Daria Gawriłowa (WTA 34) przegrała 1:6, 3:6 z Shuai Zhang (WTA 40). W ciągu 67 minut Chinka zaserwowała pięć asów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Tenisistka z Tiencinu osiągnęła trzeci półfinał w sezonie (Praga, Hiroszima).

Kolejną rywalką Zhang będzie 18-letnia Dajana Jastremska (WTA 102), która wygrała 7:6(6), 6:2 z Kristiną Kucova (WTA 317). W pierwszym secie Ukrainka wróciła ze stanu 0:4. W 10. gemie obroniła piłkę setową. W tie breaku z 1-3 wyszła na 6-3, by stracić trzy punkty z rzędu, ale dwa kolejne padły jej łupem. W trwającym 90 minut meczu Jastremska posłała dziewięć asów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans.

Dla Kucovej był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od lipca 2016 roku (Montreal). Jastremska nigdy wcześniej nie awansowała do najlepszej czwórki. Wcześniej pokazała się w Stambule (2017), gdzie miała szanse na półfinał, ale w spotkaniu z Janą Cepelovą nie wykorzystała prowadzenia 6:2, 5:2. Ukrainka po raz pierwszy zmierzy się z Zhang.

Prudential Hong Kong Tennis Open, Hongkong (Chiny)