Challenger Brest: niełatwy mecz Huberta Hurkacza. Polak awansował do II rundy

Hubert Hurkacz awansował do II rundy halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych we francuskim Breście. W poniedziałek trudne warunki postawił mu tenisista gospodarzy, Antoine Hoang.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Choć Hubert Hurkacz (ATP 91) zdołał zwieńczyć pojedynek w dwóch partiach, to sporo się namęczył. Szczególnie w pierwszym secie, gdy jego przeciwnik solidnie sobie radził w wymianach. Notowany na 167. miejscu w rankingu ATP Antoine Hoang miał przy stanie po 4 wielką szansę na przełamanie, lecz w ważnym momencie nie przejął inicjatywy i Polak uratował się.

Losy premierowej odsłony rozstrzygnęły się w tie breaku. Hurkacz ruszył do ataku i szybko zdobył dwa mini przełamania. Prowadził już 5-0 i nie mógł zmarnować takiej przewagi. Fatalny smecz Francuza dał mu pięć kolejnych piłek setowych. Nasz reprezentant nie czekał i wykorzystał już pierwszą z nich.

W przerwie między setami Haong skorzystał z przerwy medycznej. W drugiej partii 21-latek z Wrocławia nie dał mu już żadnych szans. Przełamanie w trzecim gemie pozwoliło Hurkaczowi objąć prowadzenie. Potem Polak uważnie pilnował własnego podania. Mecz zakończył w dziewiątym gemie wynikiem 7:6(1), 6:3, gdy przy serwisie przeciwnika znakomicie popracował w defensywie i posłał zabójczą kontrę.

Oznaczony "czwórką" Hurkacz awansował do II rundy challengera w Breście. O miejsce w ćwierćfinale powalczy z Francuzem Calvinem Hemerym (ATP 182) lub jego rodakiem Gregoire'em Barrere'em (ATP 143). Nasz tenisista ma jeszcze szansę dostać się do mediolańskich Finałów Next Gen ATP, ale potrzebuje znakomitych wyników w ciągu dwóch tygodni. W Breście jest do zdobycia 110 punktów.

Hurkacz zgłosił się także do turnieju debla. Wspólnie z Szymonem Walkowem zmierzą się w I rundzie z włoskim duetem Simone Bolelli i Daniele Bracciali. Ich mecz odbędzie się w środę.

Open Brest Credit Agricole, Brest (Francja)