Challenger Las Vegas: Casper Ruud zastopował Kamila Majchrzaka. Polak wypadnie z Top 200

Casper Ruud po raz drugi w karierze okazał się lepszy od Kamila Majchrzaka na zawodowych kortach. Norweg zwyciężył Polaka w ramach ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour w Las Vegas.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W piątek zwyciężył zawodnik prezentujący bardziej wszechstronny tenis. Casper Ruud (ATP 117) miał sporą przewagę w pierwszym secie, ale długo nie potrafił wykorzystać  żadnego z break pointów. Dopiero przy stanie po 5 posłał w decydującym momencie świetny forhend po linii, po czym sfrustrowany Kamil Majchrzak (ATP 194) cisnął rakietą o kort. Polak przegrał premierową odsłonę 5:7.

Piotrkowianin lepiej sobie radził w drugiej partii i choć nie wypracował żadnej okazji na przełamanie, to był bliski zwycięstwa w secie. W 10. gemie dzieliły go od tego zaledwie dwie piłki. Tenisista z Oslo utrzymał jednak podanie i wówczas doszło do niechcianej przez Majchrzaka powtórki z premierowej odsłony. 22-latek popełnił przy break poincie podwójny błąd i stracił podanie. Po chwili Ruud wykorzystał drugiego meczbola, zwyciężając tym samym w całym pojedynku 7:5, 7:5.

Zdolny Norweg był już rywalem Polaka dwa lata temu w półfinale futuresa na Majorce, gdzie wygrał pewnie 6:1, 6:1. Piątkowa porażka z Ruudem oznacza, że nasz reprezentant wypadnie w poniedziałek z Top 200, bowiem obroni tylko 15 z 35 punktów za zeszłoroczny triumf w turnieju ITF we francuskim Rodez. Przed Majchrzakiem kolejne zmagania w USA. W jego planach są starty w Charlottesville, Knoxville i Houston. We wszystkich ma pewne miejsce w głównej drabince.

19-letni Ruud pozostanie jeszcze w Las Vegas, gdzie w sobotę powalczy o finał. Jego przeciwnikiem będzie Australijczyk Thanasi Kokkinakis (ATP 192).