Piękne zachowanie Novaka Djokovicia. Serb przerwał mecz, by udzielić pomocy kibicowi (wideo)

W czasie meczu z Joao Sousą w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu Novak Djoković wykazał się pięknym zachowaniem. Serb przerwał grę, by pomóc kibicowi, który poczuł się źle.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Patrik Lundin / Na zdjęciu: Novak Djoković
Do tego zdarzenia doszło przed siódmym gemem drugiego seta wtorkowego meczu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Joao Sousą. Wówczas szykujący się do serwisu Serb zbliżył się w stronę trybun. Zauważył, że jeden z oglądających spotkanie kibiców potrzebuje pomocy.

Djoković zaalarmował sędziego pojedynku, Damiena Dumusoisa, który wezwał służby medyczne. Nim przybyły, Djoković sam udzielił mu pomocy, podając wodę oraz ręcznik.

Mężczyzna w asyście medyków opuścił trybuny i zniknął w katakumbach hali Bercy. Djoković z kolei mógł kontynuować grę. Niespodziewana przerwa nie wybiła go z rytmu. Po wznowieniu Serb zdobył brakującego mu do zwycięstwa gema i ostatecznie pokonał Sousę 7:5, 6:1.

Dla Djokovicia to 19. wygrany mecz z rzędu. - W ważnych momentach potrafiłem wybierać odpowiednie zagrania. Ale nie jestem w 100 proc. zadowolony ze swojej gry. Przestrzeliłem zbyt wiele uderzeń, zwłaszcza z głębi kortu. Lecz był to mój pierwszy mecz, a dostosowanie się do nowych warunków zawsze wymaga czasu - powiedział.

Po turnieju w Paryżu Serb może awansować na pierwsze miejsce w rankingu ATP. Stanie się tak, jeśli osiągnie lepszy rezultat niż Rafael Nadal  Na Hiszpana może trafić dopiero w finale. W czwartek natomiast będzie czekać go mecz III rundy z Damirem Dzumhurem.

Czy Novak Djoković awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Paryżu?