Finały Next Gen ATP: Alex de Minaur w półfinale. Pierwsza wygrana Taylora Fritza

Alex de Minaur w czterech setach pokonał Andrieja Rublowa i już po dwóch meczach jest pewny awansu do półfinału rozgrywanych na korcie twardym w Mediolanie Finałów Next Gen ATP. W drugim spotkaniu Grupy B Taylor Fritz wygrał z Liamem Caruaną.

Marcin Motyka
Alex de Minaur Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Alex de Minaur i Andriej Rublow przystąpili do meczu drugiej kolejki Grupy B Finałów Next Gen ATP po wygranych w inauguracyjnej serii gier. W środę któryś z nich mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa i ewentualnego awansu do półfinału. Okazał się nim Australijczyk, który - poza drugim setem - dominował na korcie. De Minaur skutecznie serwował, popełniał mniej błędów w wymianach i po 84 minutach gry zwyciężył 4:1, 3:4(5), 4:1, 4:2.

W drugim środowym spotkaniu Grupy B zmierzyli się przegrani z wtorku - Taylor Fritz i Liam Caruana. Mecz rozpoczął się niespodziewanie. Niżej klasyfikowany Włoch bardzo gładko (4:1) wygrał pierwszego seta. Ale Amerykanin opanował sytuację, zaczął o wiele lepiej spisywać się przy własnym podaniu i ostatecznie wygrał 1:4, 4:1, 4:3(9), 4:2. Kluczowa dla losów meczu była trzecia partia, w której 21-latek z Kalifornii obronił trzy piłki setowe.

Po dwóch kolejkach na czele Grupy B znajduje się De Minaur, który ma już zapewniony awans do półfinału. Drugie miejsce zajmuje Rublow, trzecie Fritz, a czwarte - Caruana.

W ostatniej serii gier, w czwartek, Rublow zmierzy się z Caruaną, natomiast De Minaur zagra z Fritzem.