Cykl ITF: Karol Drzewiecki z pierwszym tytułem. Wygrał turniej w rodzinnym mieście Tomasa Berdycha

Karol Drzewiecki sięgnął w niedzielę po pierwszy singlowy tytuł na zawodowych kortach. Polski tenisista wygrał halowy turniej ITF na kortach twardych w Valasske Mezirici, rodzinnym mieście Tomasa Berdycha.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W niedzielnym finale Karol Drzewiecki (ATP 1188) zmierzył się z nienotowanym obecnie w rankingu ATP Jonasem Forejtkiem. 17-letni Czech to triumfator tegorocznych juniorskich mistrzostw Europy. W zeszłym tygodniu wywalczył w Opawie pierwsze w zawodowej karierze punkty, ale w światowej klasyfikacji zadebiutuje dopiero w poniedziałek.

23-letni Polak wygrał niedzielny pojedynek w zaledwie 57 minut. W pierwszym secie wygrał od stanu po 3 trzy gemy z rzędu. Z kolei w drugiej partii przełamał na 3:2, lecz Forejtek błyskawicznie odrobił stratę. Decydujący cios nasz reprezentant zadał w dziewiątym gemie, po czym zwieńczył mecz wynikiem 6:3, 6:4.

Drzewiecki wywalczył premierowe mistrzostwo w singlu na zawodowych kortach. W sobotę wygrał razem z Czechem Petrem Nouzą tytuł w deblu. Nasz reprezentant otrzyma za występ u naszych południowych sąsiadów 18 punktów do klasyfikacji singlistów. Pozwoli mu to awansować o ponad 300 pozycji.