Finały ATP World Tour: Alexander Zverev skuteczniejszy w tie breakach od Marina Cilicia

Alexander Zverev wygrał mecz otwarcia Grupy A rozgrywanych na korcie twardym w Londynie Finałów ATP World Tour 2018. W poniedziałek Niemiec po dwóch tie breakach pokonał Marina Cilicia.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W poniedziałek do rywalizacji w Finałach ATP World Tour 2018 przystąpili tenisiści z Grupy A, której patronem jest Gustavo Kuerten. W poniedziałkowe popołudnie naprzeciw siebie stanęli rozstawiony z numerem trzecim Alexander Zverev i oznaczony "piątką" Marin Cilić.

Mecz rozpoczął się po myśli Cilicia, który już w drugim gemie wywalczył przełamanie, a następnie objął prowadzenie 3:0. Chorwat znakomicie serwował i pewnie uderzał piłkę z linii końcowej. Lecz nie udało się mu się wygrać pierwszego seta. Choć prowadził już 5:3, stracił całą przewagę. W decydującym o losach partii tie breaku tie breaku Zverev zwyciężył 7-5, w ostatnim punkcie popisując się pięknym minięciem.

Druga odsłona miała niemal identyczny przebieg. Znów Chorwat jako pierwszy objął prowadzenie z przełamaniem, ale ponownie nie utrzymał przewagi. Znowu doszło do tie breaku, który jednak już nie był tak wyrównany. Niemiec zdominował wydarzenia na placu gry i oddał przeciwnikowi ledwie jeden punkt.

Mecz trwał dwie godziny i sześć minut. W tym czasie Zverev zaserwował osiem asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał dwa z pięciu break pointów, posłał 20 zagrań kończących, popełnił 32 niewymuszone błędy i łącznie zdobył 94 punkty, o 13 więcej od rywala. Ciliciowi z kolei zapisano osiem asów, 17 uderzeń wygrywających oraz aż 46 pomyłek własnych.

W Grupie A znajdują się także Novak Djoković i John Isner. W drugiej kolejce, w środę, Zverev zagra ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Serbem a Amerykaninem, natomiast Cilić z przegranym.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)