Finały ATP World Tour: Dominic Thiem pokonał Keia Nishikoriego i zachował szansę na awans do półfinału

Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Keia Nishikoriego w meczu trzeciej kolejki Grupy B rozgrywanych na korcie twardym w Londynie Finałów ATP World Tour 2018. Tym samym Austriak zachował nadzieję na awans do półfinału.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Po dwóch seriach gier w Grupie B Kei Nishikori miał na koncie zwycięstwo i porażkę, natomiast Dominic Thiem - dwie przegrane. W czwartek swój bilans poprawił Austriak, który pokonał Japończyka 6:1, 6:4 i tym samym przedłużył szansę na awans do 1/2 finału.

W poprzedniej kolejce, we wtorek, Nishikori doznał klęski z Kevinem Andersonem (0:6, 1:6). Powiedział wówczas, że rozegrał "okropny mecz". O początku czwartkowego spotkania mógłby powiedzieć to samo. Znów prezentował się bardzo źle. Ponownie popełniał wiele błędów, słabo serwował i był bardzo nieregularny. W efekcie przegrał partię otwarcia 1:6.

Poziom gry Japończyka nieco wzrósł w drugim secie. Tenisista z Shimane przez sześć gemów dotrzymywał kroku przeciwnikowi, ale przy stanie 3:3 oddał podanie. To okazało się kluczowym momentem pojedynku. Solidnie grający Thiem już nie oddał przewagi i odniósł pierwsze zwycięstwo w Finałach ATP World Tour 2018.

Mecz trwał godzinę i 24 minuty. W tym czasie Thiem zaserwował trzy asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów, posłał 14 zagrań kończących, popełnił 21 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 71 punktów, o 13 więcej od rywala. Nishikoriemu natomiast zapisano 11 uderzeń wygrywających i aż 41 pomyłek własnych.

Thiem musi teraz liczyć, że w wieczornym meczu Anderson w dwóch setach pokona Rogera Federera. Wówczas o drugim miejscu zadecyduje procentowy wskaźnik zdobytych gemów pomiędzy Thiemem, Nishikorim a Federerem. Każdy inny rezultat da awans Federerowi.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)