"Nie musisz mnie przepraszać". Federer bierze w obronę Zvereva

Alexander Zverev został wybuczany przez kibiców za przerwanie gry podczas tie breaka w meczu z Rogerem Federerem. - Sascha na to nie zasługuje - komentuje słynny Szwajcar.
Piotr Bobakowski
Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Roger Federer

W sobotnim meczu półfinałowym Finałów ATP World Tour w Londynie, Roger Federer - Alexander Zverev, w tie breaku drugiego seta doszło do niecodziennej sytuacji. Przy stanie 4-3 dla Federera Zverev przerwał wymianę po tym, jak zauważył, iż na korcie pojawiła się jedna z piłek.

Sędzia, zgodnie z przepisami, nakazał powtórzenie akcji. As serwisowy Niemca dał mu nie tylko remis (po 4), ale też psychologiczną przewagę nad Szwajcarem, który w kolejnych akcjach zaczął popełniać błędy (ostatecznie Zverev zwyciężył w tie breaku do 5 i w całym meczu w dwóch setach).

Po zakończeniu spotkania fani Federera długo buczeli na młodego tenisistę z Niemiec, zarzucając mu, że niesłusznie zdobył przewagę. Zachowanie to nie spodobało się jednak Szwajcarowi, który wziął rywala w obronę.

- Rozumiem frustrację, ale to były tylko niefortunne okoliczności. Buczenie nigdy mi się nie podoba. Widzimy to w innych dyscyplinach, ale w tenisie to rzadkość. Kiedy jednak dochodzi do tego, to staje się bardzo osobiste. Sascha na to nie zasługuje - powiedział Federer.

- On przeprosił mnie przy siatce. Odpowiedziałem mu: "Przyjacielu, zamknij się! Nie musisz mnie tutaj przepraszać. Gratuluję świetnego meczu i wspaniałego turnieju". On nic złego nie zrobił. Po prostu czuł, że wpłynęło to na grę. Istnieje zasada, że ​​jeśli coś takiego się dzieje, akcja musi zostać powtórzona - zakończył 37-letni Szwajcar.

W niedzielnym meczu o tytuł Finałów ATP World Tour rywalem Zvereva będzie Novak Djoković, który w dwóch setach (6:2, 6:2) pokonał Kevina Andersona.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!