Ranking WTA: Agnieszka Radwańska awansowała. Aryna Sabalenka straciła 11. miejsce

Agnieszka Radwańska nie zagra już zawodowo w tenisa, ale w poniedziałek przesunęła się na 74. miejsce w rankingu WTA. 11. pozycję straciła Białorusinka Aryna Sabalenka. Liderką do wielkoszlemowego Australian Open 2019 będzie Rumunka Simona Halep.

Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
Choć Agnieszka Radwańska ogłosiła 14 listopada zakończenie zawodowej kariery, jej nazwisko nie zostało jeszcze wykreślone ze światowej listy. Krakowianka pozostała numerem jeden tenisa w Polsce. W poniedziałkowym notowaniu rankingu WTA przesunęła się z 76. na 74. lokatę, bo spadek zaliczyły Słowenka Dalila Jakupović i Rosjanka Jewgienija Rodina.

Na 81. miejscu pozostała Magda Linette, która rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu. Swoich pozycji nie zmieniły klasyfikowane w drugiej setce Magdalena Fręch i Iga Świątek, które są pewne udziału w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2019. W Top 300 jest jeszcze Katarzyna Kawa, a w wypadła z tego grona Katarzyna Piter, której odpisano punkty za ubiegłoroczny występ w Zawadzie. Obie Polki będą teraz grać w indyjskich futuresach.

Jeśli chodzi o światową czołówkę, to jej kolejność została ustalona już po Mistrzostwach WTA. Liderką na koniec 2018 roku została Rumunka Simona Halep, a kolejne miejsca na podium zajęły Niemka Andżelika Kerber i Dunka Karolina Woźniacka. W poniedziałek 11. miejsce straciła Aryna Sabalenka, której odpisano punkty za triumf w challengerze WTA w Bombaju. Białorusinkę wyprzedziły Łotyszka Anastasija Sevastova i Belgijka Elise Mertens.