Puchar Hopmana: dobry początek Andżeliki Kerber i Alexandra Zvereva. Niemcy lepsi od Hiszpanów

Niemcy Andżelika Kerber i Alexander Zverev wygrali trzysetowe pojedynki i odnieśli zwycięstwo nad Hiszpanami Garbine Muguruzą i Davidem Ferrerem w Pucharze Hopmana.

Andżelika Kerber Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W niedzielę w rozgrywanym w Perth Pucharze Hopmana doszło do starcia mistrzyń Wimbledonu. Andżelika Kerber (2018) pokonała 6:2, 3:6, 6:3 Garbine Muguruzę (2017). Następnie Alexander Zverev zwyciężył 6:4, 4:6, 7:6(0) Davida Ferrera.

W pierwszym secie nie brakowało gry na przewagi, ale najważniejsze punkty zdobywała Kerber, która odskoczyła na 5:1 i nie pozwoliła rywalce na odrodzenie. W drugiej i trzeciej partii było po jednym przełamaniu. Muguruza uzyskała je na 5:3, a następnie utrzymała podanie do zera. W decydującej odsłonie Niemka wykorzystała break pointa na 3:1 i nie dała sobie odebrać wygranej.

Emocji nie brakowało w starciu Zvereva z Ferrerem. W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Niemiec uzyskał na 3:2. Drugą partię rozpoczął od wykorzystania break pointa na 1:0, ale sześć z dziewięciu kolejnych gemów padło łupem Hiszpania. W decydującej odsłonie obaj tenisiści nie stracili serwisu, a w tie breaku Zverev zaprezentował niezwykle skuteczny tenis.

Mikst również należał do Niemców. Wygrali go 4:2, 4:3(3) i ustalili wynik całego meczu na 3-0.

Dla Kerber i Zvereva to drugi z rzędu występ w Pucharze Hopmana. W 2018 roku przegrali dopiero w finale ze Szwajcarami Belindą Bencić i Rogerem Federerem. Ostatnia niemiecka para, która triumfowała w tych rozgrywkach to Anke Huber i Boris Becker (1995).

Niemcy - Hiszpania 3:0, RAC Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
niedziela, 30 grudnia

Gra 1.: Andżelika Kerber - Garbine Muguruza 6:2, 3:6, 6:3
Gra 2.: Alexander Zverev - David Ferrer 6:4, 4:6, 7:6(0)
Gra 3.: Andżelika Kerber / Alexander Zverev - Garbine Muguruza / David Ferrer 4:2, 4:3(3)

Czy Niemcy awansują do finału Pucharu Hopmana 2019?