Puchar Hopmana: Roger Federer stracił tylko dwa gemy. Szwajcaria nie dała szans Wielkiej Brytanii

Broniąca tytułu Szwajcaria od zwycięstwa 3:0 nad Wielką Brytanią rozpoczęła występ w Pucharze Hopmana 2019. W swoim pierwszym meczu w Perth Roger Federer rozgromił Camerona Norriego.

Rafał Smoliński
Roger Federer Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Roger Federer
Fani Rogera Federera mogli się spodziewać trudnej przeprawy, ponieważ Cameron Norrie zwyciężył w sobotę Stefanosa Tsitsipasa. Do tego już w pierwszym gemie meczu z utytułowanym Szwajcarem miał break pointy. Jednak jak się później okazało, był to jego jedyny przebłysk Brytyjczyka w całym pojedynku. Potem 20-krotny mistrz wielkoszlemowy przyspieszył i rywal nie miał już nic do powiedzenia. Po 57 minutach skończyło się na szybkim 6:1, 6:1 dla tenisisty z Bazylei.

Drugi punkt dołożyła Belinda Bencić, który pokonała Katie Boulter. W pierwszym secie Szwajcarka nie miała żadnych problemów, bowiem pewnie zdobyła dwa przełamania. Kłopoty pojawiły się w drugiej partii, w której doszło do rozgrywki tiebreakowej. W niej Brytyjka nie zdobyła żadnego punktu, dlatego Bencić zwyciężyła ostatecznie 6:2, 7:6(0).

Mecz zwieńczył mikst rozgrywany w formule Fast 4 Tennis. Bencić i Federer mieli już pewną wygraną w całym spotkaniu, ale potraktowali ostatnią grę na serio. Pokonali Boulter i Norriego 4:3(4), 4:1. Dzięki temu Szwajcaria zwyciężyła Wielką Brytanię 3:0 i udanie rozpoczęła obronę tytułu. Teraz przed Helwetami hitowe noworoczne starcie z amerykańskim duetem Serena Williams i Frances Tiafoe.

Szwajcaria - Wielka Brytania 3:0, RAC Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
niedziela, 30 grudnia

Gra 1.: Roger Federer - Cameron Norrie 6:1, 6:1
Gra 2.: Belinda Bencić - Katie Boulter 6:2, 7:6(0)
Gra 3.: Belinda Bencić / Roger Federer - Katie Boulter / Cameron Norrie 4:3(4), 4:1

Czy Szwajcaria obroni tytuł w Pucharze Hopmana?