ATP Pune: Kevin Anderson otrzyma szansę rewanżu na Gillesie Simonie. Steve Darcis wrócił po 400 dniach i zagra o finał

Kevin Anderson w dwóch setach pokonał Jaume Munara i w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Pune zmierzy się z Gillesem Simonem, z którym przegrał w zeszłorocznym finale. Francuz w czwartek ograł Benoita Paire'a.

Marcin Motyka
Kevin Anderson Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Kevin Anderson
Po przeciętnym inauguracyjnym meczu z Laslo Djere w drugim spotkaniu tegorocznej edycji turnieju ATP w Pune Kevin Anderson pokazał swoje najlepsze oblicze. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Afrykaner nie pozostawił złudzeń nadziei hiszpańskiego tenisa, 21-letniemu Jaume Munarowi. Zwyciężył 6:3, 6:3 w godzinę i osiem minut.

- Jestem zadowolony ze sposobu, w jaki zagrałem. Wykonałem naprawdę dobrą robotę. Dobrze czułem się na korcie i wykorzystywałem szanse, które sobie wypracowywałem - powiedział Anderson, który zapisał na swoim koncie 14 asów, 71 proc. wygranych punktów przy własnym podaniu oraz cztery przełamania.

W półfinale tenisista z Johannesburga zmierzy się z Gillesem Simonem, z którym przegrał w zeszłorocznym finale Tata Open Maharashtra. Ogółem będzie to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Andersona i wynosi 3-1. Francuz natomiast w ćwierćfinałowym starciu z rodakiem, Benoitem Paire'em, przegrywał już 3:6 i 4:5 ze stratą przełamania w drugim secie, mimo to wygrał 3:6, 7:6(4), 6:4.

Steve Darcis notuje wspaniały powrót do tenisa po 15-miesięcznej przerwie. Belg, który w poniedziałek przeciw Roberto Carballesowi rozegrał pierwszy pojedynek od 400 dni, jest już w 1/2 finału zawodów w Pune. W czwartek pokonał 7:5, 6:4 oznaczonego numerem czwartym Maleka Jaziriego.

Darcis został tym samym pierwszym w dziejach nienotowanym w rankingu singlistów półfinalistą turnieju rangi ATP World Tour. O finał zmierzy się z Ivo Karloviciem, najstarszym uczestnikiem zawodów. 39-letni Chorwat w ćwierćfinale zaserwował 25 asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i po dwóch tie breakach okazał się lepszy od Ernestsa Gulbisa.