WTA Auckland: Bianca Andreescu odprawiła Venus Williams. Zwycięski dreszczowiec Julii Goerges

Po odprawieniu Karoliny Woźniackiej, Bianca Andreescu poszła za ciosem i wyeliminowała Venus Williams w ćwierćfinale turnieju WTA International w Auckland. Julia Goerges pokonała Eugenie Bouchard po obronie piłki meczowej.

Bianca Andreescu Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
Ćwierćfinały turnieju w Auckland dostarczyły mnóstwo emocji. Do półfinału awansowała Bianca Andreescu (WTA 152), która nie zwalnia tempa. W II rundzie Kanadyjka wyeliminowała Karolinę Woźniacką, a w piątek pokonała 6:7(1), 6:1, 6:3 Venus Williams (WTA 39). Amerykanka prowadziła 7:6, 1:0 z przełamaniem, ale straciła 11 gemów z rzędu. W trzecim secie była liderka rankingu z 0:5 zbliżyła się na 3:5, ale Andreescu zatrzymała jej pogoń.

W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Williams, która w Auckland triumfowała w 2015 roku, popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 17 z 47 punktów przy swoim drugim podaniu. Andreescu została przełamana pięć razy, a sama wykorzystała dziewięć z 18 break pointów.

Julia Görges (WTA 14) zwyciężyła 3:6, 6:3, 7:6(6) Eugenie Bouchard (WTA 87). W trzecim secie Niemka wróciła ze stanu 0:3 i obroniła piłkę meczową w 12. gemie. W ciągu dwóch godzin i 28 minut zaserwowała siedem asów i zdobyła o dwa punkty więcej od Kanadyjki (107-105).

Su-Wei Hsieh (WTA 28) wygrała 6:3, 6:2 z Sarą Sorribes (WTA 86). W trwającym 77 minut spotkaniu Tajwanka zgarnęła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu okazji. Viktoria Kuzmova (WTA 50) wróciła z 1:3 w trzecim secie i zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:4 Amandę Anisimovą (WTA 96).

W sobotę odbędą się półfinały. O godz. 5:00 czasu polskiego na kort wyjdą Kuzmova i Görges. W ubiegłym roku Niemka oddała Słowaczce 12 gemów w trzech meczach (Auckland, Moskwa, Luksemburg). Następnie odbędzie się spotkanie Andreescu z Hsieh i będzie to pierwsza konfrontacja tych tenisistek.

ASB Classic, Auckland (Nowa Zelandia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 4 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Julia Görges (Niemcy, 2) - Eugenie Bouchard (Kanada) 3:6, 6:3, 7:6(6)
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:3, 6:2
Bianca Andreescu (Kanada, Q) - Venus Williams (USA, 6) 6:7(1), 6:1, 6:3
Viktoria Kuzmova (Słowacja) - Amanda Anisimova (USA, WC) 6:3, 2:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Auckland?