WTA Sydney: Bacsinszky odprawiła Sevastovą. Muguruza górą w starciu Hiszpanek

Szwajcarka Timea Bacsinszky pokonała Łotyszkę Anastasiję Sevastovą w I rundzie turnieju WTA Premier w Sydney. Garbine Muguruza wygrała z Carlą Suarez w meczu Hiszpanek.

Timea Bacsinszky Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Timea Bacsinszky
Timea Bacsinszky (WTA 192) sezon rozpoczęła w Shenzhen, gdzie w I rundzie przegrała z Marią Szarapową. W Sydney Szwajcarka na początek zwyciężyła 6:7(3), 6:4, 6:4 Anastasiję Sevastovą (WTA 13). W trwającym dwie godziny i 49 minut meczu była dziewiąta rakieta globu siedem razy została przełamana, a sama wykorzystała dziewięć z 18 break pointów.

Kolejną rywalką Bacsinszky będzie Samantha Stosur (WTA 73), która pokonała 3:6, 6:3, 6:4 Dominikę Cibulkovą (WTA 26). Australijka zaserwowała 15 asów, zdobyła 43 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła sześć z siedmiu break pointów. Mistrzyni US Open 2011 podwyższyła na 6-2 bilans meczów ze Słowaczką.

Garbine Muguruza (WTA 18) wygrała 6:3, 6:4 z Carlą Suarez (WTA 23). Triumfatorka Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 posłała osiem asów i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu okazji. W II rundzie zmierzy się z Kiki Bertens (WTA 9), która wróciła z 3:5 i pokonała 7:5, 6:4 Bernardę Perę (WTA 69). Holenderka zaserwowała dziewięć asów.

Camila Giorgi (WTA 27) zwyciężyła 6:3, 6:3 Ajlę Tomljanović (WTA 45). W ciągu 90 minut Włoszka zdobyła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania. Kolejną jej rywalką będzie broniąca tytułu Andżelika Kerber, z którą ma bilans meczów 0-3. Rok temu tenisistki te spotkały się w Sydney w półfinale i Niemka wygrała 6:2, 6:3.

Julia Putincewa (WTA 44) pokonała 6:1, 7:6(4) Darię Gawriłową (WTA 34). W drugim secie Australijka obroniła piłkę meczową i z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim prowadziła 3-1, ale straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów. Kazaszka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z Gawriłową.

Sydney International, Sydney (Australia)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 823 tys. dolarów
poniedziałek, 7 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 7) - Bernarda Pera (USA, LL) 7:5, 6:4
Timea Bacsinszky (Szwajcaria) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 9) 6:7(3), 6:4, 6:4
Garbine Muguruza (Hiszpania) - Carla Suarez (Hiszpania) 6:3, 6:4
Camila Giorgi (Włochy) - Ajla Tomljanović (Australia, WC) 6:3, 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan, Q) - Daria Gawriłowa (Australia, WC) 6:1, 7:6(4)
Samantha Stosur (Australia, WC) - Dominika Cibulkova (Słowacja) 3:6, 6:3, 6:4

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1); Andżelika Kerber (Niemcy, 2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Sydney?