Australian Open: Kubot i Zeballos skruszyli opór pierwszych rywali i są w II rundzie

Łukasz Kubot i Argentyńczyk Horacio Zeballos nie bez problemów awansowali do II rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open 2019.

Łukasz Kubot East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Marcelo Melo na początku roku nie gra z powodu kontuzji pleców. Łukasz Kubot musiał sobie poszukać nowego partnera do gry podwójnej. Został nim leworęczny Horacio Zeballos. W Auckland w I rundzie Polak i Argentyńczyk przegrali z Japończykiem Benem McLachlanem i Niemcem Janem-Lennardem Struffem. W Australian Open mają za sobą trudne otwarcie. W środę pokonali 7:5, 5:7, 6:3 Aljaza Bedene i Maximiliana Marterera.

W pierwszym secie Kubot i Zeballos wrócili z 3:5. W 10. gemie drugiej partii Polak i Argentyńczyk zmarnowali dwie piłki meczowe. W decydującej odsłonie zaliczyli przełamanie na 4:2 i nie dali sobie odebrać awansu.

W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Kubot i Zeballos dwa razy zostali przełamani, a sami wykorzystali trzy z 10 break pointów. Polak i Argentyńczyk zdobyli o 14 punktów więcej od Bedene i Marterera.

Kubot w Australian Open zdobył swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. W Melbourne triumfował w 2014 roku razem z Robertem Lindstedtem. Wimbledon 2017 Polak wygrał razem z Melo. Zeballos to półfinalista US Open 2010 (z Eduardo Schwankiem) i Rolanda Garrosa 2013 (z Pablo Cuevasem).

W II rundzie rywalami Kubota i Zeballosa będą Amerykanie Mackenzie McDonald i Tennys Sandgren lub Francuzi Jeremy Chardy i Fabrice Martin.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich
środa, 16 stycznia

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 7) / Horacio Zeballos (Argentyna, 7) - Aljaz Bedene (Słowenia) / Maximilian Marterer (Niemcy) 7:5, 5:7, 6:3

Czy Łukasz Kubot i Horacio Zeballos awansują do III rundy Australian Open 2019?