Australian Open: Szarapowa rywalką Woźniackiej w III rundzie. Szybkie wygrane Kerber i Kvitovej

Maria Szarapowa pokonała Rebekkę Petersson i zmierzy się z Karoliną Woźniacką w III rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2019. Łatwo swoje mecze wygrały Andżelika Kerber i Petra Kvitova.
Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Maria Szarapowa

Maria Szarapowa (WTA 30) tegoroczny Australian Open rozpoczęła od mocnego uderzenia. Rozbiła 6:0, 6:0 Brytyjkę Harriet Dart. W II rundzie Rosjanka również nie miała najmniejszych problemów. Pokonała 6:2, 6:1 Rebekkę Peterson (WTA 64). W ciągu 71 minut była liderka rankingu wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Mecz zakończyła z dorobkiem 18 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Szwedka miała siedem piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek.

W III rundzie dojdzie do starcia mistrzyń imprezy. Broniąca tytułu Karolina Woźniacka zmierzy się z Szarapową, która w Melbourne triumfowała w 2008 roku. Bilans meczów obu tenisistek to 6-4 dla Rosjanki. Będzie to ich pierwsza konfrontacja w Australian Open, a w sumie trzecia w wielkoszlemowych imprezach. W US Open dwa razy wygrała Dunka (2010, 2014).

Andżelika Kerber (WTA 2) pokonała 6:2, 6:3 Beatriz Haddad Maię (WTA 195). W ciągu 81 minut Niemka zaserwowała sześć asów i zdobyła 24 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Uzyskała trzy przełamania. Posłała 16 kończących uderzeń i popełniła 10 niewymuszonych błędów. Brazylijka miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 39 pomyłek. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Haddad Maia przed rokiem również doszła w Melbourne do II rundy, w której urwała dwa gemy Karolinie Pliskovej. Wtedy Brazylijka nie musiała przebijać się przez eliminacje, bo była w Top 100 rankingu. Kerber trzy lata temu w Australian Open zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Później Niemka triumfowała w US Open 2016 i Wimbledonie 2018. Kolejną jej rywalką będzie Australijka Kimberly Birrell.

Petra Kvitova (WTA 6) w 69 minut wygrała 6:1, 6:3 z Iriną-Camelią Begu (WTA 70). Czeszka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 25 z 34 punktów. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Rumunce zanotowano 11 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

Kvitova podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Begu. Najlepszy wynik Czeszki w Australian Open to półfinał z 2012 roku. Poza tym w Melbourne jeszcze tylko raz dotarła do ćwierćfinału (2011). Wielkoszlemowe tytuły zdobyła w Wimbledonie (2011, 2014). Begu w imprezach tej rangi dwa razy doszła do IV rundy (Australian Open 2015, Roland Garros 2016).

W III rundzie Kvitova zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 49), która zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:2 Julię Putincewą (WTA 39) po dwóch godzinach i 45 minutach. W pierwszym secie Szwajcarka od 4:2 straciła trzy gemy, ale wszystkie kolejne padły jej łupem. W drugiej partii była siódma rakieta globu z 0:4 wyrównała na 4:4, ale końcówka należała do Kazaszki. W decydującej odsłonie Bencić wróciła z 0:2. W spotkaniu było 14 przełamań, z czego osiem dla Szwajcarki. Kvitova wygrała z nią oba dotychczasowe mecze.