Challenger Burnie: finału nie będzie. Maverick Banes zatrzymał Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak nie wystąpi w finale zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w Burnie na Tasmanii. W sobotę polski tenisista przegrał po trzysetowym boju z Maverickiem Banesem.
Rafał Smoliński
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Sobotni półfinał imprezy na Tasmanii trwał dwie godziny i osiem minut. W partii otwarcia Kamil Majchrzak (ATP 176) nie wykorzystał prowadzenia 5:3, a w 12. gemie obronił dwie piłki setowe. Piotrkowianin lepiej za to spisał się w tie breaku, w którym zwieńczył pierwszą część pojedynku przy trzeciej okazji.

W drugim secie również decydował tie break. Tym razem Maverick Banes (ATP 302) wysunął się na prowadzenie 3:1, ale Polak wyrównał na po 3. Nasz reprezentant był w 10. gemie o dwie piłki od zwycięstwa, lecz Australijczyk nie dał się zaskoczyć. W tie breaku tenisista gospodarzy szybko odskoczył na 5-0 i pewnie zwieńczył partię.

Banes lepiej rozpoczął także decydującą odsłonę. Prowadził 2:0, ale Majchrzak błyskawicznie doprowadził do remisu po 2. Wówczas Australijczyk wygrał trzy gemy z rzędu, co przechyliło szalę zwycięstwa na jego korzyść. Prowadzenia już nie oddał, dlatego triumfował ostatecznie 6:7(6), 7:6(3), 6:3.

Oznaczony piątym numerem Majchrzak zakończył zmagania w Burnie na półfinale, za co otrzyma 29 punktów. W połączeniu z występem w Australian Open 2019 pozwoli mu awansować w okolice 155. pozycji. Teraz Polak wróci do Europy. Natomiast Banes powalczy w niedzielę o tytuł w imprezie na Tasmanii z Kanadyjczykiem Stevenem Diezem (ATP 417).

Caterpillar Burnie International, Burnie (Australia)