Challenger Budapeszt: krótka przygoda Michała Przysiężnego. Polak przegrał z obiecującym Węgrem

Michał Przysiężny szybko zakończył występ w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Budapeszcie. Polski tenisista przegrał w dwóch setach z młodym Węgrem Zsomborem Pirosem.

Rafał Smoliński
Michał Przysiężny WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Michał Przysiężny
Trzy tygodnie temu Michał Przysiężny powrócił do rywalizacji po wielomiesięcznych problemach zdrowotnych i widać, że jest jeszcze daleki od optymalnej formy. W poniedziałek notowany na 515. pozycji w rankingu ATP głogowianin nie stawił większego oporu mistrzowi juniorskiego Australian Open 2017, Zsomborowi Pirosowi (ATP 372).

Wydarzenia na korcie centralnym w węgierskiej stolicy potoczyły się błyskawicznie. W pierwszym secie Przysiężny dwukrotnie stracił serwis i zrobiło się 0:4. Potem 19-latek z Budapesztu tylko trzymał podanie, dzięki czemu wygrał pewnie 6:2. W partii otwarcia Piros przegrał zaledwie cztery piłki przy własnym serwisie.

Drugiego seta Węgier także rozpoczął od przełamania, ale w czwartym gemie dał się zaskoczyć i zrobiło się po 2. Potem jednak Piros przywrócił dawne porządki i zdobył kolejnego breaka. Teraz tylko kontrolował przebieg wydarzeń na korcie, by po 68 minutach zwyciężyć ostatecznie 6:2, 6:4. W nagrodę powalczy w środę o III rundę z rozstawionym z 15. numerem Czechem Zdenkiem Kolarem (ATP 230).

He-Do Hungarian Challenger Open, Budapeszt (Węgry)