ATP Montpellier: męczarnie Tomasa Berdycha. Pewne zwycięstwa Pierre'a-Huguesa Herberta i Benoita Paire'a

Tomas Berdych w trzech setach pokonał Mathiasa Bachingera w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Tour 250 w Montpellier. Bez straty seta do 1/8 finału awansowali Pierre-Hugues Herbert, Benoit Paire i Filip Krajinović.

Marcin Motyka
Tomas Berdych Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Tomas Berdych
W poszukiwaniu potrzebnych punktów do rankingu Tomas Berdych zdecydował się na występ w turnieju ATP w Montpellier. Czech, który z powodu kontuzji kręgosłupa stracił całą drugą połowę ubiegłego roku, pragnie wrócić do światowej czołówki. Zmagania w Open Sud de France rozpoczął od - jak się okazało - niezwykle trudnego meczu z kwalifikantem Matthiasem Bachingerem. W starciu z Niemcem Berdych stracił seta i cztery razy oddał podanie, ale odpowiedział sześcioma breakami i ostatecznie, mimo dużych męczarni, zwyciężył 5:7, 6:3, 6:3.

Kolejnym przeciwnikiem Czecha będzie Benoit Paire, z którym dotychczas grał trzykrotnie i nigdy nie przegrał. Rozstawiony z numerem ósmym Francuz w pojedynku sesji wieczornej wygrał 7:5, 6:3 z Jewgienijem Donskojem.

We wtorek radość miejscowym kibicom sprawili również Pierre-Hugues Herbert i Antoine Hoang. 27-latek ze Schiltigheim, deblowy mistrz niedawnego Australian Open, wygrał 6:2, 6:1 z Denisem Kudlą, z kolei drugi z Francuzów również bardzo łatwo (6:1, 6:2) poradził sobie ze Steve'em Darcisem i odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. W II rundzie Hoang zmierzy się z Jeremym Chardym.

Nie powiodło się natomiast trzeciemu z reprezentantów gospodarzy, deblowemu partnerowi Herberta z Melbourne, Nicolasowi Mahutowi. 37-latek z Angers w pierwszym secie pojedynku z Filipem Krajinoviciem nie wykorzystał setbola, w drugim raz został przełamany i przegrał z Serbem 6:7(7), 4:6. O ćwierćfinał Krajinović powalczy z Davidem Goffinem, turniejową "dwójką".

Open Sud de France, Montpellier (Francja)