ATP Cordoba: noc niespodzianek. Najwyżej rozstawieni Fabio Fognini i Marco Cecchinato poza turniejem

Dwaj najwyżej rozstawieni uczestnicy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie zostali wyeliminowani już w II rundzie. Fabio Fognini przegrał z Aljazem Bedene, a Marco Cecchinato uległ Jaume Munarowi.

Marcin Motyka
Fabio Fognini Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Fabio Fognini
Po rezygnacji Dominika Thiema, którego powstrzymała kontuzja, to Fabio Fognini został najwyżej rozstawionym uczestnikiem pierwszej w historii edycji turnieju ATP w Cordobie. Włoch, aktualnie 15. gracz świata, nie spisał się jednak jak na "jedynkę" przystało i odpadł już po pierwszym meczu. W czwartek, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), Fognini popełniał błąd za błędem i ugrał ledwie pięć gemów w konfrontacji z Aljazem Bedene.

Dla Słoweńca to piąta w karierze wygrana nad tenisistą z czołowej "15" rankingu. Fogniniego pokonał po raz pierwszy w ósmym pojedynku. We wcześniejszych starciach z Włochem zdobył zaledwie trzy sety. W ćwierćfinale Bedene zmierzy się z Pablo Cuevasem. Urugwajczyk okazał się lepszy od Maleka Jaziriego, turniejowej "szóstki".

W Cordoba Open 2019 nie ma już także drugiego najwyżej rozstawionego, Marco Cecchinato. Włoch, obecnie 19. tenisista globu, przegrał 3:6, 6:3, 1:6 z Jaume Munarem, dla którego to premierowa wygrana nad rywalem z Top 20 klasyfikacji singlistów. O półfinał 21-letni Hiszpan powalczy z Federico Delbonisem. Argentyńczyk wyszedł zwycięsko z trwającego dwie godziny i 45 minut boju z Roberto Carballesem.

Dalej gra natomiast oznaczony numerem trzecim Diego Schwartzman, choć również początkowo miał spore problemy. W spotkaniu z Alessandro Giannessim Argentyńczyk przegrał inauguracyjnego seta, ale w dwóch kolejnych oddał Włochowi tylko trzy gemy. W 1/4 finału Schwartzman stanie naprzeciw rodaka, Guido Pelli. 28-latek z Buenos Aires wyeliminował Alberta Ramosa po meczu, który dobiegł końca o godz. 1:20 lokalnego czasu.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 527,8 tys. dolarów
czwartek, 7 lutego

II runda gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 3) - Alessandro Giannessi (Włochy, Q) 6:7(4), 6:3, 6:0
Guido Pella (Argentyna, 8) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 7:6(4)
Aljaz Bedene (Słowenia) - Fabio Fognini (Włochy, 1) 6:1, 6:4
Jaume Munar (Hiszpania) - Marco Cecchinato (Włochy, 2) 6:3, 3:6, 6:1
Pablo Cuevas (Urugwaj) - Malek Jaziri (Tunezja, 6) 7:6(5), 6:2
Federico Delbonis (Argentyna) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:7(4), 6:3, 6:0