ATP Montpellier: Jo-Wilfried Tsonga pogromcą rodaków. Tomas Berdych obronił meczbole

Jo-WIlfried Tsonga w trzech setach pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Tomas Berdych obronił dwa meczbole i wygrał spotkanie z Filipem Krajinoviciem.

Marcin Motyka
Jo-Wilfried Tsonga Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Jo-Wilfried Tsonga
Konfrontacje pomiędzy tenisistami, którzy dobrze się znają, bardzo często bywają zacięte oraz emocjonujące. I takie właśnie było ćwierćfinałowe starcie turnieju ATP w Montpellier Jo-Wilfrieda Tsongi z Jeremym Chardym. Obaj wielokrotnie trenowali wspólnie na zgrupowaniach reprezentacji, a w piątek po raz piąty stanęli naprzeciw siebie w oficjalnym meczu. Lepszy czwarty raz okazał się Tsonga, który po dwóch godzinach i 44 minutach walki pokonał rodaka 6:7(6), 7:6(4), 6:4

O finał Francuz, który w drodze do 1/2 finału wyeliminował trzech rodaków (Ugo Humberta, Gillesa Simona i Chardy'ego), zmierzy się z Radu Albotem. Mołdawianin ograł 6:2, 7:6(2) Marcosa Baghdatisa, czwartkowego pogromcę najwyżej rozstawionego oraz broniącego tytułu Lucasa Pouille'a, i awansował do pierwszego półfinału w głównym cyklu od września zeszłego roku, gdy dotarł do najlepszej "czwórki" w Metz.

Tomas Berdych pokonał Filipa Krajinovicia po meczu pełnym zwrotów sytuacji. W pierwszym secie nie doszło do żadnego przełamania i Berdych zwyciężył w tie breaku. W drugim Czech wyszedł na 5:3, ale Krajinović zdołał doprowadzić do kolejnej rozgrywki tie breakowej, w której triumfował. Z kolei w trzeciej partii Serb wyszedł na 2:0, następnie prowadził już 5:3, a przy stanie 5:4 miał dwa meczbole. Nie wykorzystał jednak swojej szansy. Berdych bowiem wykazał się wspaniałym finiszem, obronił piłki meczowe, zdobył cztery końcowe gemy z rzędu i wygrał całe spotkanie.

W ćwierćfinale reprezentant naszych południowych sąsiadów zmierzy się z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Francuz po dwóch wyrównanych setach okazał się lepszy od rozstawionego z numerem trzecim Denisa Shapovalova.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 524,3 tys. euro
piątek, 8 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 7) - Denis Shapovalov (Kanada, 3/WC) 7:5, 7:6(4)
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, WC - Jeremy Chardy (Francja, 6) 6:7(6), 7:6(4), 6:4
Tomas Berdych (Czechy) - Filip Krajinović (Serbia) 7:6(3), 6:7(5), 7:5
Radu Albot (Mołdawia) - Marcos Baghdatis (Cypr, Q) 6:2, 7:6(2)

Jaki będzie skład finału turnieju ATP w Montpellier?