WTA Doha: Andżelika Kerber skruszyła opór Barbory Strycovej. Elina Switolina w półfinale

Andżelika Kerber pokonała Barborę Strycovą w tie breaku trzeciego seta i awansowała do półfinału turnieju WTA Premier w Dosze. Elina Switolina łatwo wygrała z Karoliną Muchovą.

Andżelika Kerber Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W ćwierćfinale imprezy w Dosze Andżelika Kerber (WTA 6) zmierzyła się z Barborą Strycovą (WTA 49), z którą wygrała siedem z ośmiu wcześniejszych meczów. W czwartek Niemka zwyciężyła 1:6, 6:2, 7:6(4) po dwóch godzinach i siedmiu minutach. W pierwszym secie była liderka rankingu zdobyła tylko 18 punktów, a drugiego rozpoczęła od oddania podania do zera. Zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów i w trzeciej partii wyszła na 3:0. Czeszka nie poddała się i objęła prowadzenie 4:3 z przełamaniem. Po obronie piłki meczowej w 10. gemie doprowadziła do tie breaka. W nim Kerber wróciła z 0-2 i zameldowała się w półfinale.

Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań, a Strycova zdobyła o jeden punkt więcej (90-89). Czeszce naliczono 25 kończących uderzeń i 45 niewymuszonych błędów. Kerber miała 26 piłek wygranych bezpośrednio i 42 pomyłki.

Niemka wygrała 601. mecz w zawodowej karierze (bilans 601-313) i awansowała do pierwszego półfinału w sezonie. Kolejną jej rywalką będzie Belgijka Elise Mertens. Kerber w Dosze osiągnęła finał w 2014 roku. Po odpadnięciu Strycovej stało się jasne, że tym razem turniej w Katarze nie będzie miał czeskiej mistrzyni. W ostatnich latach triumfowały w nim Lucie Safarova (2015), Karolina Pliskova (2017) i Petra Kvitova (2018).

Wcześniej z turniejem pożegnała się inna Czeszka, Karolina Muchova (WTA 132), która nie sprawiła niespodzianki. Przegrała 4:6, 2:6 z Eliną Switoliną (WTA 7). W ciągu 82 minut Ukrainka wykorzystała cztery z 11 break pointów. Zdobyła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i osiągnęła pierwszy półfinał w sezonie.

Dla Muchovej był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. Switolina po raz pierwszy zagra w półfinale imprezy w Dosze. O finał Ukrainka zmierzy się z Rumunką Simoną Halep.