WTA Doha: Halep przetrwała szturm Goerges. Mertens zakończyła serię Bertens

Simona Halep pokonała w dwóch zaciętych setach Julię Goerges w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Dosze. Elise Mertens przerwała zwycięską serię Kiki Bertens.

Simona Halep Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 3) pozostaje w grze o drugi tytuł w Dosze (2014). W ćwierćfinale Rumunka zwyciężyła 7:6(1), 7:6(6) Julię Görges (WTA 16). W pierwszym secie Niemka podniosła się z 0:4 i po obronie trzech piłek setowych doprowadziła do tie breaka. W nim zdobyła tylko jeden punkt. W drugiej partii Halep wróciła z 3:5. Tenisistka z Konstancy odparła dwa setbole przy 6:6 i 4-6.

W trwającym dwie godziny i minutę meczu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Halep zdobyła o 16 punktów więcej (103-87). Rumunka podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Goerges.

Halep osiągnęła pierwszy półfinał w sezonie. Wcześniej odpadła w II rundzie w Sydney i w 1/8 finału z Australian Open. W ostatni weekend poprowadziła reprezentację Rumunii do zwycięstwa nad Czechami w Pucharze Federacji. W meczu tym tenisistka z Konstancy zdobyła dwa punkty, pokonała Katerinę Siniakovą i Karolinę Pliskovą. Halep po raz trzeci zameldowała się w półfinale turnieju w Dosze (2014, 2018). O drugi finał zagra z Eliną Switoliną, z którą ma bilans spotkań 3-4.

Kiki Bertens (WTA 8) przegrała 4:6, 3:6 z Elise Mertens (WTA 21). W pierwszym secie Holenderka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale końcówka ponownie należała do Belgijki. W ciągu 90 minut Mertens zaserwowała pięć asów i zdobyła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans.

Mertens przerwała zwycięską serię Bertens. Holenderka wygrała sześć spotkań z rzędu. W Petersburgu zdobyła tytuł, a w Dosze odprawiła po trzysetowych bojach Camilę Giorgi i Carlę Suarez. Było to drugie starcie tych tenisistek w tym roku. W Brisbane w trzech setach zwyciężyła Bertens. Mertens podwyższyła na 3-1 bilans wszystkich meczów z Holenderką i osiągnęła pierwszy półfinał w sezonie. Kolejną rywalką Belgijki będzie Andżelika Kerber, z którą w styczniu przegrała w Pucharze Hopmana.

Qatar Total Open, Doha (Katar)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 916 131 dolarów
czwartek, 14 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Julia Goerges (Niemcy, 9) 7:6(1), 7:6(6)
Elise Mertens (Belgia) - Kiki Bertens (Holandia, 5) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju w Dosze?