Challenger Bergamo: Karol Drzewiecki i Szymon Walków podzielili los Tomasza Bednarka

Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez powodzenia startowali w halowym challengerze na kortach twardych w Bergamo. Wcześniej z turnieju odpadł inny polski deblista, Tomasz Bednarek.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Polacy weszli do drabinki, bo z turnieju wycofały się dwie pary. Jednak w środę przegrali w zaledwie 52 minuty z duetem Tomislav Brkić i Dustin Brown. W pierwszym secie Karol Drzewiecki i Szymon Walków nie wykorzystali czterech break pointów i dali się przełamać w trzecim oraz siódmym gemie.

Więcej walki było w drugiej odsłonie. Najpierw Biało-Czerwoni z trudem utrzymali podanie w gemie otwarcia, potem zmarnowali okazję, by wyjść na 4:2. Wtedy do ataku przystąpili Brkić i Brown, którzy zdobyli kluczowego breaka w siódmym gemie. Całe spotkanie wygrali ostatecznie 6:2, 6:4.

Bośniacko-niemiecka para powalczy w czwartek o półfinał challengera w Bergamo, a ich przeciwnikami będą oznaczeni czwartym numerem Włosi Julian Ocleppo i Andrea Vavassori. Reprezentanci Polski nie wywalczyli w tym tygodniu żadnych punktów do rankingu deblowego.

Trofeo Faip-Perrel, Bergamo (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 46,6 tys. euro
środa, 20 lutego

I runda gry podwójnej:

Tomislav Brkić (Bośnia i Hercegowina) / Dustin Brown (Niemcy) - Karol Drzewiecki (Polska, Alt) / Szymon Walków (Polska, Alt) 6:2, 6:4

Czy Karol Drzewiecki lub Szymon Walków awansuje do Top 100 rankingu deblistów?