WTA Indian Wells: Amanda Anisimova rozbiła Aleksandrę Krunić. Awans Johanny Konty

Amanda Anisimova łatwo pokonała Aleksandrę Krunić w I rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Pierwszy mecz wygrała Johanna Konta.

Amanda Anisimova Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Amanda Anisimova
Urodzona w 2001 roku Amanda Anisimova (WTA 67) po raz drugi uczestniczy w wielkiej imprezie w Indian Wells. W ubiegłym sezonie doszła aż do IV rundy eliminując po drodze Petrą Kvitovą. Wtedy również wystąpiła dzięki dzikiej karcie, ale była wówczas jeszcze poza Top 100 rankingu. Tym razem na otwarcie rozbiła 6:0, 6:4 Aleksandrę Krunić (WTA 57).

W ciągu 66 minut Anisimova wykorzystała pięć z 10 break pointów. W pierwszym secie Amerykanka straciła tylko 15 punktów i uzyskała trzy przełamania. W drugiej partii od 3:1 przegrała dwa gemy, ale końcówka należała do niej. Kolejną rywalką 17-latki z Aventury będzie Belgijka Elise Mertens.

Johanna Konta (WTA 45) wygrała 6:2, 6:3 z Pauline Parmentier (WTA 54). W drugim secie Brytyjka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym 89 minut meczu obroniła 10 z 11 break pointów i podwyższyła na 4-1 bilans spotkań z Francuzką. W II rundzie tenisistka z Eastbourne spotka się z Tajwanką Su-Wei Hsieh.

Marketa Vondrousova (WTA 61) zwyciężyła 6:4, 7:6(6) Laurę Siegemund (WTA 105). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Czeszka uzyskała na 3:2. W drugiej partii nie wykorzystała serwisu po wygraną przy 5:4, ale w emocjonującym tie breaku zapewniła sobie awans. W ciągu godziny i 52 minut Vondrousova zdobyła o siedem punktów więcej (79-72). W II rundzie spotka się z Darią Kasatkiną.

Shuai Zhang (WTA 40) pokonała 6:2, 6:4 Viktorię Kuzmovą (WTA 43). W trwającym 68 minut spotkaniu Chinka zgarnęła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką tenisistki z Tiencinu będzie Jelena Ostapenko. Kateryna Kozłowa (WTA 114) wygrała 7:5, 6:2 z Kateriną Siniakovą (WTA 42). Ukrainka obroniła piłkę setową w 10. gemie pierwszej partii. W II rundzie zmierzy się z Białorusinką Alaksandra Sasnowicz.

Lauren Davis (WTA 199) zwyciężyła 7:6(2), 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 63). W pierwszym secie Amerykanka prowadziła 4:2, ale straciła dwa kolejne gemy. Przy 5:4 serwowała, jednak była górą dopiero w tie breaku. Drugą partię rozpoczęła od oddania podania, ale później uzyskała trzy przełamania. W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu Davis obroniła siedem z 10 break pointów. Amerykanka po raz drugi pokonała Słowaczkę w Indian Wells (6:2, 6:2 w 2015). Kolejną jej przeciwniczką będzie Garbine Muguruza.