ATP Indian Wells: Shapovalov kolejnym rywalem Hurkacza. Kanadyjczyk pokonał Cilicia

Denis Shapovalov będzie w środę przeciwnikiem Huberta Hurkacza w pojedynku o ćwierćfinał zawodów ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells.

Rafał Smoliński
Denis Shapovalov Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Rozstawiony z 24. numerem Denis Shapovalov nie dał we wtorek żadnych szans grającemu z "10" Marinowi Ciliciowi, który pokonał Huberta Hurkacza podczas Rolanda Garrosa i US Open 2018. Kanadyjczyk potrzebował do zwycięstwa 6:4, 6:2 zaledwie 78 minut. Był to dla niego udany rewanż za porażkę doznaną w październiku 2018 roku w halowym turnieju ATP World Tour 500 w Bazylei.

Shapovalov skorzystał na ostatnich problemach zdrowotnych Cilicia. Chorwat narzekał wcześniej na uraz kolana i z tego powodu nie ma udanego początku sezonu. Leworęczny tenisista z Kraju Klonowego Liścia rozstrzygnął pierwszego seta przełamaniem na 3:2. Z kolei w drugiej partii wygrał ze stanu 1:2 pięć kolejnych gemów. W całym meczu zanotował 18 wygrywających uderzeń i 14 pomyłek. Natomiast Chorwat skończył 13 piłek i miał 21 pomyłek.

22-letni Hurkacz i 19-letni Shapovalov zmierzą się ze sobą po raz pierwszy na zawodowych kortach. Obaj to wielkie nadzieje tenisa w swoich krajach. Polak powalczy o premierowy ćwierćfinał rangi ATP World Tour Masters 1000. Kanadyjczyk osiągał już półfinały takich zawodów. Miało to miejsce w 2017 roku w Montrealu i w 2018 roku w Madrycie.