WTA Challenger Guadalajara: Magda Linette w ćwierćfinale. W środę straciła seta

Magda Linette nie bez problemu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Challenger na kortach twardych w Guadalajarze. Polska tenisistka w trzech setach pokonała Szwajcarkę Conny Perrin.

Rafał Smoliński
Magda Linette PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Magda Linette
Oznaczona ósmym numerem Magda Linette (WTA 92) po raz drugi z rzędu zagrała w meksykańskiej imprezie z zawodniczką z eliminacji. Tym razem Polka straciła seta, co było wynikiem niepewnej gry i licznych niewymuszonych błędów w drugiej odsłonie. W partii otwarcia poznanianka zdobyła kluczowego breaka na 4:2. W następnej części spotkania jako jedyna przegrała serwis, a miało to miejsce w 12. gemie.

Ale Linette odpowiedziała w decydującej odsłonie. Nasza reprezentantka zmobilizowała się i aż trzykrotnie odebrała podanie Conny Perrin (WTA 147). Gdyby Szwajcarka nie utrzymała serwisu w gemie otwarcia, to trzeciego seta przegrałaby do zera. Najważniejsze, że Polka odwróciła losy meczu i zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:1.

Linette spędziła w środę na korcie dwie godziny i siedem minut. Najwięcej spośród wszystkich ćwierćfinalistek. W czwartek jej przeciwniczką w nocnym pojedynku o półfinał będzie Francuzka Fiona Ferro (WTA 116). Jeśli tenisistka z Poznania zwycięży, to zagra o finał z Czeszką Marie Bouzkovą (WTA 130) lub Meksykanką Renatą Zarazuą (WTA 257). Otwiera się zatem szansa na bardzo dobry wynik. W Guadalajarze jest do zdobycia 160 punktów, dlatego można znacznie podreperować swój dorobek.

Abierto Zapopan, Guadalajara (Meksyk)
WTA 125K Series, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów
środa, 13 marca

II runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 8) - Conny Perrin (Szwajcaria, Q) 6:3, 5:7, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magda Linette awansuje do półfinału?