ATP Miami: popisowy mecz Nicka Kyrgiosa. Ponad 2,5 godziny walki i zwycięstwo Borny Coricia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Nick Kyrgios w dwóch setach pokonał Dusana Lajovicia w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W 1/8 finału Australijczyk zmierzy się z Borną Coriciem, który w niedzielę wygrał z Jeremym Chardym.

Kiedy Nick Kyrgios jest w 100 proc. zdrowy i sprawny, w pełni skoncentrowany i skupia się na grze, a nie na tym, co dzieje się wokół kortu, a także nie szuka na siłę widowiskowych zagrań, jest tenisistą z najwyższego światowego poziomu. I właśnie taką postawę zaprezentował w niedzielę w meczu III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami przeciw Dusanowi Lajoviciowu. Po znakomitym w swoim wykonaniu spotkaniu Australijczyk nie dał Serbowi najmniejszych szans, wygrywając 6:3, 6:1 w zaledwie 57 minut.

- Nie wiem, co wydarzy się na korcie, więc wychodzę tam i dobrze się bawię. Dobrze serwowałem i returnowałem. Jestem zadowolony ze swojego występu - powiedział rozstawiony z numerem 27. Kyrgios, który w niedzielnym meczu zaserwował 12 asów, przy własnym podaniu zdobył 69 proc. rozegranych punktów, posłał 25 zagrań kończących, jeden raz został przełamany i wykorzystał pięć z sześciu break pointów.

W IV rundzie Miami Open 2019, we wtorek, 23-latek z Canberry zmierzy się z Borną Coriciem, z którym ma bilans 2-1. - Borna jest nieprawdopodobnym tenisistą, jednym z najlepszych na świecie - mówił Kyrgios. - Niesamowicie dobrze porusza się po korcie i wiem, że nie odda mi za darmo żadnego punktu.

Oznaczony numerem 11. Corić w niedzielnej sesji nocnej okazał się lepszy od Jeremy'ego Chardy'ego. Chorwat zaserwował 12 asów, wykorzystał cztery z ośmiu szans na przełamanie i pokonał Francuza 6:7(2), 6:2, 6:3 po dwóch godzinach i 36 minutach rywalizacji.

Miami Open, Miami (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 8,359 mln dolarów niedziela, 24 marca

III runda gry pojedynczej:

Borna Corić (Chorwacja, 11) - Jeremy Chardy (Francja) 6:7(2), 6:2, 6:3 Nick Kyrgios (Australia, 27) - Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 6:1

[b]Program i wyniki turnieju mężczyzn ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Czułam się bardzo źle. Nie miałam siły wstać z łóżka