ATP Miami: Roger Federer nie dał szans Daniłowi Miedwiediewowi. Szwajcar ostatnim ćwierćfinalistą

Roger Federer w dwóch setach pokonał Daniła Miedwiediewa w zaległym meczu IV rundy zawodów Miami Open 2019. Szwajcarski tenisista jako ostatni zameldował się w ćwierćfinale imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000.

Rafał Smoliński
Roger Federer Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Roger Federer
We wtorek Roger Federer i Danił Miedwiediew nie wyszli na kort, ponieważ opady deszczu mocno storpedowały plany organizatorów. Pojedynek został przeniesiony na środowe popołudnie, co nie przeszkodziło Szwajcarowi w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Tenisista z Bazylei okazał się lepszy od Rosjanina już po trzeci z rzędu. Wcześniej pokonał go w 2018 roku na kortach w Szanghaju i Bazylei.

Na głównej arenie Hard Rock Stadium gra była wyrównana tylko w pierwszych gemach partii otwarcia. Federer zaatakował przy stanie po 4 i łatwo przełamał do 15. Po zmianie stron Miedwiediew miał jeszcze trzy okazje na doprowadzenie do remisu, ale Szwajcar nie dał sobie odebrać podania. W momencie zagrożenia zagrał bardzo pewnie, a jego rywal nie wytrzymał paru wymian i w efekcie przegrał seta 4:6.

W drugiej odsłonie Federer nie czekał i zdobył przełamanie już w pierwszym gemie. Znów wykorzystał słabszą postawę Rosjanina, który przy break poincie posłał bekhend w aut. Teraz Maestro z Bazylei kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. W siódmym gemie Miedwiediew oddał serwis po podwójnym błędzie, a 20-krotny mistrz wielkoszlemowy zamknął pojedynek przy pierwszej piłce meczowej.

Po zaledwie 61 minutach Federer wygrał 6:4, 6:2. W całym meczu posłał pięć asów, skończył 22 piłki i miał zaledwie osiem niewymuszonych błędów. Szwajcar grał ofensywnie i był bardzo skuteczny przy siatce. Miedwiediew zanotował dwa asy, jeden podwójny błąd, 14 wygrywających uderzeń i 15 pomyłek. Nie wykorzystał trzech break pointów i trzykrotnie dał się przełamać. Na 99 rozegranych piłek wygrał tylko 42.

Novak Djoković skomentował porażkę z Roberto Bautistą

Federer jako ostatni zameldował się w ćwierćfinale zawodów Miami Open 2019. W czwartek jego przeciwnikiem będzie Kevin Anderson z RPA, który rozgrywa pierwszy turniej od występu w Australian Open 2019. Szwajcar ma z nim bilans 5-1. Jedynej porażki doznał w ćwierćfinale Wimbledonu 2018.