WTA Monterrey: awans Kerber. Muguruza i Mladenović zmierzą się w ćwierćfinale

Andżelika Kerber pokonała Karolinę Muchovą w II rundzie turnieju WTA International w Monterrey. Garbine Muguruza wyeliminowała Margaritę Gasparian po trzysetowym boju i w ćwierćfinale zagra z Kristiną Mladenović.

Andżelika Kerber Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 5) i Karolina Muchova (WTA 109) spotkały się w drugim kolejnym turnieju. W Miami Czeszka urwała Niemce seta. W Monterrey była liderka rankingu wygrała 6:3, 6:4. W ciągu 84 minut obroniła cztery z pięciu break pointów i zdobyła 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kerber to dwukrotna finalistka meksykańskiej imprezy. W 2013 i 2017 roku przegrała z Anastazją Pawluczenkową. W ćwierćfinale Niemka zmierzy się z Kirsten Flipkens.

Garbine Muguruza (WTA 19) zwyciężyła 6:3, 6:7(1), 6:2 Margaritę Gasparian (WTA 75). W trzecim secie Hiszpanka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu obrończyni tytułu zniwelowała 11 z 14 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań.

O pierwszy półfinał w sezonie Muguruza zagra z Kristiną Mladenović (WTA 66), która pokonała 6:0, 6:2 Gretę Arn (WTA 403). Największe emocje były złożonym z 20 punktów pierwszym gemie. Francuzka wykorzystała w nim siódmą okazję na przełamanie. Później nie brakowało gry na przewagi, ale najważniejsze punkty wędrowały na konto byłej 10. rakiety globu.

W ciągu 78 minut Mladenović zaserwowała sześć asów i obroniła cztery break pointy. Francuzka awansowała do pierwszego ćwierćfinału w WTA Tour od października (Linz). Z Muguruzą wygrała oba dotychczasowe mecze, w Marrakeszu (2015) i Rolandzie Garrosie (2017). Arn w poprzedniej rundzie wyeliminowała Larę Arruabarrenę i odniosła pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od US Open 2012. W 2014 roku Węgierka zakończyła karierę, ale trzy lata później wróciła do rywalizacji.

Wiktoria Azarenka (WTA 67) pokonała 6:3, 6:2 Zarinę Dijas (WTA 107). W ciągu 67 minut Białorusinka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i zdobyła 60 z 99 rozegranych punktów (61 proc.). W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Anastazja Pawluczenkowa, z którą ma bilans meczów 4-1.