Daniel Michalski bez dubletu w Egipcie. W finale singla lepszy reprezentant Słowacji

Daniel Michalski nie sięgnął w niedzielę po pierwsze w karierze singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach. W finale turnieju ITF o puli nagród 15 tys. na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk lepszy był Lukas Klein.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Oznaczony "trójką" Daniel Michalski (ATP 524) dotarł do finału ze stratą seta. Rozstawiony z drugim numerem Lukas Klein (ATP 513) kończył wszystkie pojedynki w dwóch partiach i bardzo chciał sięgnąć w Egipcie po drugie z rzędu trofeum. Z pierwszego cieszył się w połowie marca, gdy wygrał pięć z rzędu spotkań bez przegranego seta.

Klein był faworytem pojedynku z Michalskim, ale potrzebował kilku gemów, aby złapać właściwy dla siebie rytm. W pierwszym secie postarał się o dwa przełamania od stanu po 2. Z kolei w drugiej odsłonie wywalczył kluczowego breaka w czwartym gemie i od tego momentu kontrolował wydarzenia na korcie. Po 72 minutach reprezentant naszych południowych sąsiadów zwyciężył ostatecznie 6:2, 6:3 i sięgnął po trzeci w karierze singlowy tytuł rangi ITF.

19-letni tenisista warszawskiej Mery musi jeszcze poczekać na premierowy triumf w grze pojedynczej. W tym tygodniu wygrał w egipskim kurorcie turniej debla, a jego partnerem był Michał Dembek.