ATP Monte Carlo: Zverev kontra Fognini o ćwierćfinał. Herbert odprawił Nishikoriego

Alexander Zverev wygrał z Felixem Augerem-Aliassime i zmierzy się z Fabio Fogninim w III rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Monte Carlo. Pierre-Hugues Herbert wyeliminował Keia Nishikoriego.

Alexander Zverev Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Starcie Alexandra Zvereva (ATP 3) z Felixem Augerem-Aliassime (ATP 33) nie dostarczyło wielkich emocji. Niemiec zwyciężył 6:1, 6:4 po 78 minutach. Obaj tenisiści mieszkają w Monte Carlo. W meczu posłali po dziewięć kończących uderzeń. Zverev miał 18 niewymuszonych błędów, a Kanadyjczyk zrobił ich 33. Kolejnym rywalem trzeciej rakiety globu będzie Fabio Fognini (ATP 18). Włoch w II rundzie nie musiał wychodzić na kort, bo wycofał się Gilles Simon (ATP 26) z powodu kontuzji pleców.

Odpadł Kei Nishikori (ATP 6), który przegrał 5:7, 4:6 z Pierrem-Huguesem Herbertem (ATP 49). Francuz zaserwował siedem asów i zdobył 35 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił wszystkie 10 break pointów, a sam zamienił na przełamanie dwie z trzech szans. Kolejnym jego rywalem będzie Borna Corić (ATP 13).

Stefanos Tsitsipas (ATP 8) pokonał 6:3, 7:5 Michaiła Kukuszkina (ATP 42). W drugim secie Kazach z 1:3 wyszedł na 5:4, ale w trzech kolejnych gemach zdobył tylko cztery punkty. W ciągu godziny i 42 minut Grek wykorzystał cztery z 11 break pointów i zgarnął 29 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Tsitsipas podwyższył na 3-0 bilans meczów z Kukuszkinem. Po raz drugi zmierzyli się w tym roku. W finale w Marsylii Grek zwyciężył 7:5, 7:6(5).

O ćwierćfinał Tstisipas zagra z Daniłem Miedwiediewem (ATP 14), który rozbił 6:1, 6:2 Radu Albota (ATP 45). W ciągu 69 minut Rosjanin wykorzystał sześć z ośmiu break pointów i zdobył 64 ze 105 rozegranych punktów (64 proc.). W ubiegłym sezonie trzy razy pokonał Tsitsipasa (Miami, US Open, Bazylea).

Taylor Fritz (ATP 65) wygrał 6:4, 6:2 z Diego Schwartzmanem (ATP 24). W trwającym 86 minut meczu Argentyńczyk popełnił pięć podwójnych błędów i zdobył tylko osiem z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanin zaserwował trzy asy i wykorzystał sześć z 17 break pointów. W III rundzie jego przeciwnikiem będzie Novak Djoković.

Cameron Norrie (ATP 56) zwyciężył 7:6(3), 6:3 Martona Fucsovicsa (ATP 37). W pierwszym secie Brytyjczyk wrócił ze stanu 2:5 i obronił piłkę setową w dziewiątym gemie. W trwającym godzinę i 45 minut spotkaniu tenisista z Londynu uzyskał trzy przełamania i zdobył o 11 punktów więcej (80-69). Węgier popełnił cztery podwójne błędy. O ćwierćfinał Norrie zagra z kwalifikantem z Włoch, Lorenzo Sonego (ATP 96).

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)