Challenger Anning: Maxime Janvier ponownie pokonany. Kamil Majchrzak w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
East News / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak pewnie zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w chińskim Anningu. W czwartek polski tenisista zwyciężył w dwóch setach Francuza Maxime'a Janviera.

Pod koniec marca Kamil Majchrzak (ATP 130) pokonał Maxime'a Janviera (ATP 200) w finale halowego challengera na kortach twardych we francuskim Saint Brieuc. Po kilku tygodniach Polak znów okazał się lepszy od reprezentanta Trójkolorowych, ale tym razem na etapie 1/8 finału zawodów rozgrywanych na mączce w chińskim Anningu.

23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego ponownie wygrał w dwóch setach. Ich czwartkowy pojedynek trwał 73 minuty. W pierwszym secie nasz tenisista szybko wyszedł na 4:0 i dopiero wówczas Janvier odebrał mu podanie. Francuz nie zdołał jednak doprowadzić do wyrównania i przegrał premierową odsłonę 3:6.

Historia powtórzyła się w drugiej partii. Najpierw Majchrzak zdobył dwa przełamania i prowadził już 5:1, ale wtedy do ataku przystąpił przeciwnik. Janvier odrobił stratę breaka i obronił piłkę meczową w dziewiątym gemie. Polak nie zamierzał jednak czekać i po zmianie stron zwieńczył pojedynek wynikiem 6:3, 6:4.

W zeszłym roku Majchrzak osiągnął półfinał turnieju Kunming Challenger. Teraz jest w ćwierćfinale. W piątek jego rywalem będzie oznaczony piątym numerem Hindus Ramkumar Ramanathan (ATP 157). Pochodzący z Madrasu 24-latek nie przebił się jeszcze do pierwszej setki rankingu ATP, ale zdobył już spore doświadczenie w tourze.

Kunming Challenger , Anning (Chiny) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 162,4 tys. dolarów czwartek, 18 kwietnia