Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Lotos PZT Team - Nadzieje Polskiego Tenisa. Wielkie wsparcie dla młodych tenisistów

PZT Lotos Team - Nadzieje Polskiego Tenisa to rewolucja w finansowaniu naszych utalentowanych reprezentantów. Dzięki współpracy z Grupą Lotos i Ministerstwem Sportu i Turystyki udało się stworzyć wyjątkowy program pomocy perspektywicznym tenisistom.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Umowy podpisali już Maja Chwalińska, Magdalena Fręch, Daniel Michalski, Kacper Żuk, a także - w imieniu córki - rodzice Stefanii Rogozińskiej-Dzik. - Tenisiści będą rozliczać wydatki związane ze szkoleniem i występami w turniejach - tłumaczy prezes PZT, Mirosław Skrzypczyński. - Na podstawie przedstawionych rachunków będą mogli dostać zwrot między innymi za bilety lotnicze, wynajem kortów, opłacenie trenerów i fizjoterapeutów. W najbliższym czasie team się poszerzy o kilka nazwisk. Mamy nadzieję, że co roku będą do niego dołączać kolejni reprezentanci.

Dla tenisistów, którzy rozpoczynają zawodowe kariery, taka pomoc jest bezcenna. - Przejście z juniorów do seniorów jest teraz bardzo trudne - mówi Kacper Żuk. - Reforma międzynarodowych rozgrywek zamiast ułatwić, utrudniła zadanie. W poszukiwaniu punktów rankingowych trzeba daleko podróżować. Do tej pory starałem się znaleźć najtańszy hotel, a i tak trudno było wszystko sfinansować. Zastanawiałem się nad wyjazdem na studia do Stanów Zjednoczonych. Teraz, dzięki wsparciu Grupy Lotos i PZT będę mógł skupić się na startach - opowiada Żuk.

Turniejowe występy to jedno. Finansowanie wyjazdu trenera to na początku zawodowej kariery luksus. - Z moim trenerem jestem związana od kilkunastu lat, a tylko kilka razy mi towarzyszył - mówi Maja Chwalińska. - Większość zawodników i zawodniczek jeździ na turnieje sama lub z rodzicami. Na pewnym etapie to za mało. Bardzo się cieszę, że wreszcie będę mogła zabrać trenera na turnieje. Mam nadzieję, że to pomoże mi w osiąganiu lepszych wyników - kończy Maja.

Grupa Lotos została sponsorem strategicznym PZT w lutym 2019 roku. Poza utworzeniem PZT Lotos Team współpraca zakłada między innymi program dofinansowania tenisa U12 i cykl turniejów Lotos PZT Polish Tour. Działania są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zobacz także:
Petra Kvitova mistrzynią w Stuttgarcie
Stambuł: Turcja szczęśliwa dla Petry Martić


ZOBACZ WIDEO: Wojciech Szczęsny mistrzem Włoch. "Dla Juventusu wygranie Serie A to jak przyjście do biura"

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×