WTA Rabat: Elise Mertens górą w starciu Belgijek. Johanna Konta obroniła piłki meczowe

Elise Mertens walkę o obronę tytułu w turnieju w Rabacie rozpoczęła od łatwego zwycięstwa nad Kirsten Flipkens. Johanna Konta obroniła trzy piłki meczowe i wyeliminowała Yafan Wang.

Elise Mertens Getty Images / Zhe Ji / Na zdjęciu: Elise Mertens
Broniąca tytułu Elise Mertens (WTA 18) nie miała problemu z pokonaniem swojej rodaczki Kirsten Flipkens (WTA 59). W I rundzie turnieju w Rabacie tenisistka z Hamont-Achel wygrała 6:3, 6:1. W ciągu 61 minut zdobyła 60 z 96 rozegranych punktów (63 proc.) i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną rywalką Mertens będzie Ivana Jorović, pogromczyni Magdy Linette.

Johanna Konta (WTA 47) zwyciężyła 4:6, 7:6(0), 6:4 Yafan Wang (WTA 56). W drugim secie Brytyjka od 5:2 straciła cztery gemy z rzędu. Obroniła trzy piłki meczowe przy 5:6, 0-40 i nie dała rywalce szans w tie breaku. W trzeciej partii była czwarta rakieta globu wróciła z 1:3. W trwającym dwie godziny i 37 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po osiem przełamań. Wang zdobyła tylko siedem z 35 punktów przy swoim drugim podaniu. Kolejną rywalką Konty będzie Ana Bogdan.

Su-Wei Hsieh (WTA 24) zwyciężyła 6:1, 3:6, 6:2 Darię Gawriłową (WTA 58). W trzecim secie Australijka prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale straciła pięć gemów z rzędu. W trwającym godzinę i 42 minuty meczu tenisistka z Melbourne popełniła siedem podwójnych błędów. Tajwanka zgarnęła 32 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. W II rundzie Hsieh zmierzy się z Larą Arruabarreną (WTA 110), która zwyciężyła 7:6(8), 7:5 Wierę Zwonariową (WTA 82). W pierwszym secie Hiszpanka wróciła z 0:2 i obroniła trzy piłki setowe. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Rosjanka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Ajla Tomljanović (WTA 43) pokonała 6:4, 6:4 Fionę Ferro (WTA 90). W ciągu 97 minut Australijka zaserwowała sześć asów i wykorzystała cztery z sześciu break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z Timeą Bacsinszky (WTA 111), która oddała cztery gemy Johannie Larsson (WTA 92). Szwajcarka zamieniła na przełamanie pięć z 12 szans i podwyższyła na 6-1 bilans meczów ze Szwedką.

Maria Sakkari (WTA 51) w 64 minuty rozbiła 6:0, 6:2 Olgę Danilović (WTA 118). Greczynka wykorzystała siedem z 10 break pointów i zdobyła 28 z 33 punktów przy drugim podaniu rywalki. Varvara Lepchenko (WTA 149) pokonała 6:3, 6:3 Sarę Sorribes (WTA 75). W ciągu godziny i 40 minut Amerykanka uzyskała pięć przełamań i podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Hiszpanką.

Ysaline Bonaventure (WTA 122) zwyciężyła 2:6, 6:1, 7:6(7) Magdalenę Rybarikovę (WTA 72) po dwóch godzinach i minucie. W trzeciej partii Belgijka odparła dwie piłki meczowe, po jednej w 10. gemie i tie breaku. Obie zawodniczki miały po 11 break pointów. Bonaventure sześć razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. O ćwierćfinał zagra z Tamarą Zidansek. Polona Hercog (WTA 71) pokonała 7:6(1), 6:4 Irinę Barę (WTA 178). Słowenka w obu setach odrabiała straty, odpowiednio z 2:4 i 1:3.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)

Polona Hercog (Słowenia) - Irina Bara (Rumunia, LL) 7:6(1), 6:4
Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 2:6, 6:1, 7:6(7)
Varvara Lepchenko (USA, Q) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:3, 6:3
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, WC) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:3, 6:1

Czy Elise Mertens awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Rabacie?