WTA Rzym: Naomi Osaka pewnym krokiem w ćwierćfinale. Ashleigh Barty przegrała z Kristiną Mladenović

Naomi Osaka pokonała Mihaelę Buzarnescu i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Kristina Mladenović wyeliminowała Ashleigh Barty.

Naomi Osaka Getty Images / Giampiero Sposito / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Z powodu deszczu w środę w Rzymie nie rozegrano żadnego meczu. W czwartek pogoda nie przeszkadzała i wiele tenisistek wyszło na kort po dwa razy. Naomi Osaka bez straty seta odprawiła Dominikę Cibulkovą i Mihaelę Buzarnescu (WTA 29). Wynik obu spotkań był identyczny (6:3, 6:3). W starciu z Rumunką zaserwowała dziewięć asów, zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i uzyskała cztery przełamania.

Ashleigh Barty (WTA 9) przegrała 2:6, 3:6 z Kristina Mladenović (WTA 63). W ciągu 75 minut Francuzka obroniła trzy break pointy i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Dla Australijki był to szósty turniej w 2019 roku i po raz drugi odpadła przed ćwierćfinałem (IV runda w Indian Wells). Mladenović w pięciu poprzednich startach w Rzymie wygrała jeden mecz. O pierwszy półfinał w sezonie zmierzy się z Marią Sakkari.

Johanna Konta (WTA 42) w czwartek wyeliminowała dwie wielkoszlemowe mistrzynie. W II rundzie odprawiła Sloane Stephens, a w 1/8 finału pokonała 6:2, 6:4 Venus Williams (WTA 50). W starciu z byłą liderką rankingu Brytyjka zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Konta wyrównała na 4-4 bilans meczów z Williams. W ćwierćfinale zmierzy się z Marketą Vondrousovą.

Kiki Bertens (WTA 4) zwyciężyła 6:4, 1:6, 6:3 Carla Suarez (WTA 31). W trwającym godzinę i 49 minut meczu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Holenderka zdobyła o dwa punkty mniej (73-75), ale po raz drugi w tym roku pokonała Hiszpankę (2:6, 6:1, 6:1 w Dosze). Zawodniczka z Wateringen wygrała ósmy mecz z rzędu, drugi trzysetowy w ciągu dnia w Rzymie (6:2, 4:6, 7:5 z Amandą Anisimovą). W ubiegłym tygodniu triumfowała w Madrycie. W piątek Bertens zmierzy się z Osaką.

Wiktoria Azarenka (WTA 51) prowadziła 6:4, 3:1 z Garbine Muguruzą (WTA 19), gdy Hiszpanka skreczowała z powodu kontuzji lewego uda. To drugi w tym roku mecz tych tenisistek, który zakończył się przedwcześnie. W finale w Monterrey Białorusinka przegrywała 1:6, 1:3 i nie była w stanie kontynuować gry z powodu urazu nogi. Kolejną rywalką Azarenki będzie Karolina Pliskova.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Johanna Konta (Wielka Brytania) - Venus Williams (USA, WC) 6:2, 6:4
Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) - Garbine Muguruza (Hiszpania) 6:4, 3:1 i krecz

Kto awansuje do półfinału turnieju w Rzymie?