WTA Rzym: ćwierćfinał nie dla Rosolskiej i Yang. Mistrzynie Australian Open za mocne

Alicja Rosolska i Zhaoxuan Yang na II rundzie zakończyły udział w turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Polka i Chinka przegrały z mistrzyniami Australian Open, Samanthą Stosur i Shuai Zhang.

Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
W II rundzie imprezy w Rzymie Alicję Rosolską i Zhaoxuan Yang czekało bardzo trudne zadanie. Ich rywalkami były triumfatorki tegorocznego Australian Open, Samantha Stosur i Shuai Zhang. W środę mecz ten nie odbył się z powodu deszczu. W czwartek Polka i Chinka przegrały 6:2, 2:6, 6-10.

W pierwszym secie Rosolska i Yang raz oddały podanie, a same uzyskały trzy przełamania. W drugiej partii Polka i Chinka straciły serwis dwa razy. W super tie breaku prowadziły 2-1, ale później przegrywały 2-4 i 3-6. Zaczęły odrabiać straty (6-7), ale nie udało się im wyrównać. Stosur i Zhang wykorzystały pierwszą piłkę meczową przy 9-6.

W ciągu 67 minut obie pary uzyskały po trzy przełamania. Stosur i Zhang zdobyły o pięć punktów więcej (57-52). W tym roku, oprócz triumfu w Melbourne, Australijka i Chinka osiągnęły finał w Miami.

Dla Rosolskiej i Yang był to czwarty wspólny start w tym roku. Wcześniej wystąpiły w trzech turniejach rangi Premier Mandatory. W Indian Wells i Miami wygrały po jednym spotkaniu, a w Madrycie odpadły w I rundzie. Polka w obecnym sezonie najlepiej spisała się w Charlestonie (tytuł z Anną-Leną Grönefeld) i Sydney (finał z Eri Hozumi).

Po triumfie w Charlestonie Rosolska awansowała na 24. miejsce w rankingu deblowym. Polka nigdy nie była klasyfikowana wyżej. W Rzymie warszawianka dwa razy doszła do ćwierćfinału, w 2010 (z Jarosławą Szwiedową) i 2015 roku (z Gabrielą Dabrowski).

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
WTA Premier 5, kort ziemny, pula nagród 3,452 mln euro
czwartek, 16 maja

II runda gry podwójnej:

Samantha Stosur (Australia, 3) / Shuai Zhang (Chiny, 3) - Alicja Rosolska (Polska) / Zhaoxuan Yang (Chiny) 2:6, 6:2, 10-6

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Alicja Rosolska awansuje do Top 20 rankingu deblowego?