ATP Eastbourne: Fyrstenberg i Matkowski w półfinale

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali Argentyńczyka Lucasa Arnolda Kera i Niemca Michaella Kohlmanna 6:3, 6:4 w ćwierćfinale turnieju AEGON International rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne (z pulą nagród 450 tys. euro).

W trzecim gemie Polacy przełamali rywali i to bez straty punktu, następnie utrzymali własne podanie i prowadzili 3:1. W szóstym gemie Fyrstenberg i Matkowski obronili break pointa i ciągle prowadzili z przewagą przełamania. W dziewiątym gemie najlepsi polscy debliści jeszcze raz przełamali Arnolda Kera i Kohlmanna i po 22 minutach wygrali pierwszego seta.

W pierwszym gemie drugiego seta Argentyńczyk i Niemiec przełamali Polaków. W kolejnym gemie polscy debliści nie wykorzystali dwóch okazji na przełamanie powrotne i przegrywali 0:2. Od stanu 1:3 Fyrstenberg i Matkowski wygrali trzy gemy z rzędu i wyszli na prowadzenie 4:3. W 10. gemie Polacy zaliczyli jeszcze jednego breaka i po 50 minutach zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Polacy w całym spotkaniu wygrali aż 84 proc. piłek przy własnym pierwszym podaniu (rywale 51 proc.). Returny w wykonaniu obu par nie były najlepsze, ale i w tym elemencie Fyrstenberg i Matkowski mieli znaczącą przewagę (44 proc. do 24 proc.).

AEGON International, Eastbourne (Wielka Brytania)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 450 tys. euro
środa, 17 czerwca 2009
wynik

ćwierćfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska) - Lucas Arnold Ker/Michael Kohlmann 6:3, 6:4