Roland Garros: miłe fatalnego początki. Karolina Woźniacka pokonana przez Weronikę Kudermetową

Karolina Woźniacka wygrała pierwszego seta do zera, ale została wyeliminowana przez Weronikę Kudermetową w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Pierwszą rywalkę odprawiła Kiki Bertens.

Karolina Woźniacka Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Z Rolandem Garrosem pożegnała się kolejna wielkoszlemowa mistrzyni i była liderka rankingu. W niedzielę odpadła Andżelika Kerber. W poniedziałek Karolina Woźniacka (WTA 13) przegrała 6:0, 3:6, 3:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 68). W pierwszym secie Dunka nie straciła gema, ale było dużo gry na przewagi. W dwóch kolejnych partiach triumfatorka Australian Open 2018 pięć razy oddała podanie. Kolejną rywalką Kudermetowej będzie Zarina Dijas lub Audrey Albie.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Woźniacka posłała 15 kończących uderzeń i popełniła 21 niewymuszonych błędów. Kudermetowej zanotowano 40 piłek wygranych bezpośrednio i 43 pomyłki. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Rosjanka zdobyła 17 z 21 punktów przy siatce i odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju. Dla Woźniackiej był to 12. start w Rolandzie Garrosie i po raz trzeci odpadła w I rundzie.

Kiki Bertens (WTA 4) pokonała 6:3, 6:4 Pauline Parmentier (WTA 66). W ciągu 88 minut Holenderka zdobyła 34 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 12 z 13 przy siatce. Odparła dwa break pointy, a sama uzyskała dwa przełamania. Naliczono jej 20 kończących uderzeń i 21 niewymuszonych błędów. Francuzka miała 10 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Bertens w Paryżu zanotowała najlepszy wielkoszlemowy rezultat (półfinał 2016).

W II rundzie Holenderka zmierzy się z Viktorią Kuzmovą (WTA 46), która wygrała 6:4, 6:3 z Alize Cornet (WTA 48). W trwającym 85 minut spotkaniu Słowaczka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 11 break pointów. Zanotowano jej 31 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Francuzka miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Dla Cornet był to 15. start w Rolandzie Garrosie i po raz czwarty odpadła w I rundzie.

Julia Görges (WTA 18) przegrała 5:7, 1:6 z Kaia Kanepi (WTA 88). Niemka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w pierwszym secie. W ciągu 92 minut posłała 22 kończące uderzenia, ale też popełniła 31 niewymuszonych błędów. Estonce zanotowano 21 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Kanepi uzyskała sześć przełamań i zgarnęła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Johanna Konta (WTA 26) w 69 minut pokonała 6:4, 6:4 Antonię Lottner (WTA 147). Brytyjka obroniła siedem z 10 break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań.

Do II rundy awansowały dwie tenisistki grające dzięki dzikim kartom. Lauren Davis (WTA 111) pokonała 6:2, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 112). W ciągu 66 minut Amerykanka zgarnęła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i posłała 22 kończące uderzenia przy 13 niewymuszonych błędach. Diane Parry (WTA 457) wygrała 6:2, 6:4 z Wierą Łapko (WTA 102). W drugim secie 16-letnia Francuzka wróciła z 1:3. W trwającym godzinę i 41 minut spotkaniu obroniła 13 z 14 break pointów. Dla Parry to pierwszy wielkoszlemowy występ w singlu.