20-minutowy gem i wysokie zwycięstwo. Maja Chwalińska w ćwierćfinale w Essen

Maja Chwalińska awansowała do ćwierćfinału turnieju TTF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Essen. Polska tenisistka straciła zaledwie dwa gemy w pojedynku z rozstawioną z numerem czwartym Wiktorią Tomową.
Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska

Po rezygnacji ze startu w Trnawie Maja Chwalińska (WTA 334) pojechała do Essen, gdzie musiała grać eliminacje. W I rundzie rozgromiła Szwedkę Marinę Yudanov 6:1, 6:2. natomiast w decydującej fazie zwyciężyła Brazylijkę Nathaly Kuwatę 2:6, 6:2, 10-8. Na inaugurację zmagań w turnieju głównym 17-letnia dąbrowianka zwyciężyła 6:4, 6:3 Austriaczkę Melanie Klaffner (WTA 611).

W środę Chwalińska spotkała się z rozstawioną z "czwórką" Wiktorią Tomową. Polka oddała notowanej na 174. miejscu w rankingu WTA Bułgarce zaledwie dwa gemy, ale mecz nie był wcale łatwy. Gra była momentami bardzo wyrównana. Kluczowa okazała się sytuacja w piątym gemie pierwszego seta, który trwał aż 20 minut. Nasza reprezentantka utrzymała wtedy serwis, a potem poszła za ciosem. Po 115 minutach wygrała ostatecznie 6:1, 6:1.

Chwalińska zameldowała się w ćwierćfinale zawodów Bredeney Ladies Open 2019 i tym samym odżyły jej nadzieje na debiut w Top 300. Polka musi jednak sięgnąć w Niemczech po tytuł. W czwartkowym pojedynku jej przeciwniczką będzie Belgijka Marie Benoit (WTA 257).