Roland Garros: Hubert Hurkacz zakończył występ w Paryżu. Nie będzie "polskiego" meczu w deblu

Hubert Hurkacz i Aljaz Bedene odpadli w I rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019. Dla polskiego tenisisty to koniec tegorocznych występów na paryskiej mączce.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Po poniedziałkowej porażce z Serbem Novakiem Djokoviciem w I rundzie singla Hubertowi Hurkaczowi pozostał jeszcze debel. Polak zgłosił się do turnieju wspólnie ze Słoweńcem Aljazem Bedene. Rywali nie mieli łatwych, bowiem Marcus Daniell i Wesley Koolhof to doświadczeni debliści. Ten ostatni odnosił ostatnio świetnie rezultaty w parze ze Stefanosem Tsitsipasem.

W premierowym secie Hurkacz i Bedene nie prezentowali się jeszcze gorzej od rywali. W pierwszym i trzecim gemie mieli pojedyncze break pointy, lecz nie udało się zdobyć przełamania. Jednak z czasem Daniell i Koolhof rozkręcili się i przejęli inicjatywę na korcie. Znakomicie returnowi i grali przy siatce, dzięki czemu uzyskali przewagę.

O losach partii otwarcia przesądził ósmy gem, w którym serwis stracił Słoweniec. Potem Koolhof pewnie zwieńczył seta przy własnym podaniu. Z kolei w drugiej odsłonie brazylijsko-holenderski debel nie dał już żadnych szans Hurkaczowi i Bedene. Nasz reprezentant dał się przełamać w pierwszym i piątym gemie. Po 66 minutach Polak i jego partner przegrali 3:6, 2:6.

W wyniku wtorkowej porażki Hurkacz zakończył występ w Roland Garros 2019. W II rundzie nie dojdzie do starcia dwóch Polaków, bowiem przeciwnikami najwyżej rozstawionego duetu Łukasz Kubot i Marcelo Melo będą Daniell i Koolhof.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
wtorek, 28 maja

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Wesley Koolhof (Holandia) - Aljaz Bedene (Słowenia) / Hubert Hurkacz (Polska) 6:3, 6:2