Roland Garros: łatwy awans Karoliny Pliskovej. Petra Martić rozbiła Kristinę Mladenović

Karolina Pliskova łatwo pokonała Kristinę Kucovą w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Petra Martić oddała trzy gemy Kristinie Mladenović.

Karolina Pliskova Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W dwóch pierwszych rundach Rolanda Garrosa Karolina Pliskova (WTA 2) straciła dziewięć gemów. Najpierw odprawiła Amerykankę Madison Brengle, a w środę pokonała 6:2, 6:2 Kristinę Kucovą (WTA 203). W trwającym 56 minut meczu ze Słowaczką, Czeszka zaserwowała osiem asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 10 z 12 przy siatce. Obroniła jednego break pointa, a sama uzyskała cztery przełamania. Naliczono jej 29 kończących uderzeń i 11 niewmuszonych błędów. Kucova miała osiem piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Kolejną rywalką Pliskovej będzie Petra Martić (WTA 31), która w 65 minut rozbiła 6:2, 6:1 Kristinę Mladenović (WTA 53), byłą 10. rakietę globu i ćwierćfinalistkę paryskiej imprezy z 2017 roku. Chorwatka odparła dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Posłała 22 kończące uderzenia i popełniła dziewięć niewymuszonych błędów. Francuzce zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

Bilans tegorocznych meczów Martić na nawierzchni ziemnej to teraz 13-2. Chorwatka osiągnęła półfinał w Charlestonie, triumfowała w Stambule i doszła do ćwierćfinału w Madrycie. W Paryżu dalej niż do III rundy dotarła dwa razy. Ma szansę wyrównać najlepszy rezultat z 2012 i 2017 roku. Martić wygrała trzy z czterech meczów z Pliskovą. Po raz drugi zmierzą się w wielkoszlemowym turnieju. W II rundzie Wimbledonu 2013 zwyciężyła Chorwatka 7:6(7), 6:1.

Carla Suarez (WTA 29) ma za sobą drugi trzysetowy mecz w turnieju. Po wyeliminowaniu Ukrainki Dajany Jastremskiej, w II rundzie zwyciężyła 6:1, 6:7(4), 6:3 Shelby Rogers (WTA 514). Hiszpanka miała piłkę meczową w 10. gemie drugiej partii spotkania z Amerykanką. W trzecim secie od 4:1 straciła dwa gemy, ale nie wypuściła awansu z rąk. W trwającym dwie godziny i osiem minut meczu Suarez wykorzystała siedem z 16 break pointów. Naliczono jej 29 kończących uderzeń i 17 niewymuszonych błędów. Rogers miała 43 piłki wygrane bezpośrednio i 53 pomyłki.

Anastasija Sevastova (WTA 12) pokonała 6:2, 6:4 Mandy Minellę (WTA 100). W ciągu 73 minut Łotyszka zgarnęła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy, a sama zaliczyła trzy przełamania. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 30 kończących uderzeń i 22 niewymuszonych błędów. Minelli zanotowano 14 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Sevastova po raz drugi awansowała do III rundy Rolanda Garrosa (2017). Następną przeciwniczką Łotyszki będzie Elise Mertens.

Kaia Kanepi (WTA 88) zwyciężyła 6:7(4), 6:0, 7:5 Shuai Zhang (WTA 50). W pierwszym secie Estonka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim z 1-4 wyrównała na 4-4, ale straciła trzy kolejne punkty. W drugim secie walki nie brakowało. Pięć z sześciu gemów rozstrzygniętych zostało na przewagi, ale wszystkie padły łupem Kanepi. W decydującej odsłonie Chinka z 1:4 wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do Estonki.

W trwającym 2,5 godziny meczu Kanepi obroniła 10 z 13 break pointów, a sama uzyskała siedem przełamań. Zhang zdobyła tylko cztery z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Estonka posłała 47 kończących uderzeń przy 41 niewymuszonych błędach. Chinka miała 28 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek. W III rundzie Kanepi, dwukrotna ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa (2008 i 2012), zagra z Weroniką Kudermetową.

Marketa Vondrousova (WTA 38) pokonała 6:4, 6:0 Anastazję Potapową (WTA 81). Czeszka zdobyła 11 gemów z rzędu od stanu 1:4. W ciągu 71 minut odparła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po 19 kończących uderzeń, a Rosjanka popełniła o 20 niewymuszonych błędów więcej (33-13). Vondrousova wygrała 24. mecz w tym roku (bilans 24-6), 11. na korcie ziemnym. Po raz pierwszy awansowała do III rundy Rolanda Garrosa. Kolejną jej rywalką będzie Suarez. Potapowa w niedzielę wyeliminowała Andżelikę Kerber.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Karolina Pliskova awansuje do IV rundy Rolanda Garrosa?