Challenger Poznań: trzech Polaków wyeliminowanych. Seta wygrał tylko Daniel Michalski

Kacper Żuk, Michał Dembek i Daniel Michalski zakończyli w poniedziałek występ w turnieju Poznań Open 2019. Z powyższej trójki seta w I rundzie singla zdobył tylko ten ostatni.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Jako pierwszy z Polaków wyszedł w poniedziałek na kort Kacper Żuk. Warszawianin grał obiecująco, miał swoje szanse w pierwszym secie, ale to rywal Daniel Masur zdobył jedyne przełamanie w 10. gemie. W drugiej partii panowie trzymali serwis i doszło do rozgrywki tiebreakowej. W niej Niemiec stracił tylko dwa punkty, dzięki czemu wygrał ostatecznie 6:4, 7:6(2).

Żadnego przełamania nie wywalczył także Michał Dembek. Jego przeciwnikiem był Alessandro Bega, który z pewnością był w zasięgu naszego tenisisty. Tymczasem Włoch obronił kilka break pointów i zakończył partię otwarcia wynikiem 6:3. W drugim secie również nie dał się Polakowi i dwukrotnie odebrał mu podanie. Bega zakończył spotkanie zwycięstwem 6:3, 6:3.

Z naszych zawodników najlepiej zaprezentował się w poniedziałek Daniel Michalski. Warszawianin przełamał serwis Tallona Griekspoora i zamknął pierwszego seta wynikiem 6:4. Dopiero w kolejnych partiach Holender pokazał swoją wyższość, dzięki czemu wygrał ostatecznie 4:6, 6:3, 6:2. W ten sposób po pierwszym dniu z turniejem singla pożegnało się trzech z pięciu Biało-Czerwonych.

We wtorek o godz. 10:00 do walki w Poznań Open 2019 przystąpi Wojciech Marek. Bytomianin zmierzy się z Amerykaninem Sekou Bangourą i z pewnością nie będzie w tym starciu bez szans. Natomiast o godz. 17:30 do gry wkroczy broniący tytułu Hubert Hurkacz, który jako rozstawiony otrzymał w I rundzie wolny los. Przeciwnikiem oznaczonego "jedynką" wrocławianina będzie Niemiec Daniel Altmaier.

Zdenek Kolar (Czechy) - Jacob Grills (Australia) 6:1, 6:3
Viktor Durasović (Norwegia) - Ze Zhang (Chiny) 6:4, 2:6, 7:6(2)
Norbert Gombos (Słowacja) - Facundo Arguello (Argentyna) 6:7(0), 7:6(5), 7:6(5)
Christopher Heyman (Belgia) - Mats Moraing (Niemcy) 6:3, 7:5
Jose Hernandez-Fernandez (Dominikana) - Raul Brancaccio (Włochy) 7:5, 7:6(5)
Roberto Ortega-Olmedo (Hiszpania) - Javier Barranco Cosano (Hiszpania) 6:3, 6:7(5), 6:4
Alessandro Bega (Włochy) - Michał Dembek (Polska, WC) 6:3, 6:3
Daniel Masur (Niemcy) - Kacper Żuk (Polska, WC) 6:4, 7:6(2)