WTA Den Bosch: pewne otwarcie Kiki Bertens. Aryna Sabalenka i Elise Mertens za burtą

Holenderka Kiki Bertens łatwo pokonała Szwedkę Johannę Larsson w I rundzie turnieju WTA International w Den Bosch. Odpadły Białorusinka Aryna Sabalenka i Belgijka Elise Mertens.

Kiki Bertens Getty Images / Jon Bromley/Action Plus / Na zdjęciu: Kiki Bertens
Kiki Bertens (WTA 4) miała znakomite tygodnie na kortach ziemnych, ale jej dobra passa zakłócona została przez infekcję wirusową. Holenderka skreczowała w II rundzie Rolanda Garrosa. Czwarta rakieta globu wróciła do swojej ojczyzny, aby rozpocząć okres gry na trawie. We wtorek pokonała 6:3, 6:1 Johannę Larsson (WTA 148).

W ciągu 57 minut Bertens zaserwowała siedem asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po sześć break pointów. Holenderka tylko raz straciła serwis, a sama uzyskała pięć przełamań. W II rundzie dojdzie do starcia reprezentantek gospodarzy, bo rywalką Bertens będzie Arantxa Rus.

Aryna Sabalenka (WTA 10) nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w trzecim secie i przegrała 6:7(3), 6:1, 4:6 z Destanee Aiavą (WTA 214). W trwającym godzinę i 45 minut meczu Białorusinka popełniła 11 podwójnych błędów, z czego siedem w decydującej partii. Australijka zaserwowała pięć asów. 19-latka z Melbourne odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. O ćwierćfinał zmierzy się z Weroniką Kudermetową.

Elise Mertens (WTA 52) uległa 4:6, 2:6 Jekaterinie Aleksandrowej (WTA 21). Belgijka od stanu 2:0 straciła 12 z 16 kolejnych gemów. Rosjanka wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. W II rundzie spotka się z Ysaline Bonaventure (WTA 120), która obroniła siedem z 10 break pointów i pokonała 6:2, 2:6, 6:0 Fionę Ferro (WTA 95).

Łesia Curenko (WTA 32) wygrała 6:4, 6:4 z Kristyną Pliskovą (WTA 113). W ciągu 77 minut Ukrainka uzyskała cztery przełamania. Następną jej przeciwniczką będzie Kirsten Flipkens (WTA 69), która zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:1 Aleksandrę Krunić (WTA 66). W ciągu 92 minut Belgijka zdobyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Serbka nie obroni tytułu. Rok temu w finale pokonała właśnie Flipkens.

Polona Hercog (WTA 62) zwyciężyła 6:4, 6:4 Christinę McHale (WTA 12). W trwającym 93 minuty meczu Słowenka posłała osiem asów i zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama zaliczyła trzy przełamania. Rywalką Hercog miała być Petra Martić, ale ćwierćfinalistka niedawnego Rolanda Garrosa wycofała się z powodu kontuzji pleców.

Już po wylosowaniu drabinki z występu w Den Bosch zrezygnowała też Amanda Anisimova. Półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa walczy z chorobą wirusową. W I rundzie w Holandii Amerykanka miała spotkać się z Natalią Wichliancewą.

Alison van Uytvanck (WTA 55) wygrała 7:6(4), 6:3 z Yafan Wang (WTA 57) po dwóch godzinach i minucie. Belgijka obroniła piłkę setową w 12. gemie pierwszej partii, a w drugim secie wróciła z 1:3. Tylko samo trwało spotkanie Alison Riske (WTA 61) z Karoliną Muchovą (WTA 68). Amerykanka wykorzystała sześć z 11 break pointów zwyciężyła Czeszkę 6:7(4), 6:3, 6:2.