WTA Nottingham: Magdalena Fręch odpadła pod dachem. Polka pokonana przez Kristinę Mladenović

Magdalena Fręch na I rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International w deszczowym Nottingham. Polka przegrała z Francuzką Kristiną Mladenović.

Magdalena Fręch Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W poniedziałek i wtorek w Nottingham nie rozegrano żadnego meczu z powodu deszczu. W środę organizatorzy przenieśli wszystkie mecze I rundy do hali (nawierzchnia twarda). Z rywalizacją pożegnała się Magdalena Fręch (WTA 221), która przegrała 5:7, 2:6 z Kristiną Mladenović (WTA 48). Francuzka do Nottingham przyjechała jako nowa liderka rankingu deblowego. W ubiegłym tygodniu święciła triumf w Rolandzie Garrosie razem z Timeą Babos.

W pierwszym secie Fręch z 0:1, gdy oddała podanie, wyszła na 3:1. Przewagę jednak roztrwoniła. Od 4:5 straciła trzy gemy zdobywając w nich tylko trzy punkty. W drugiej partii Mladenović uzyskała przełamania na 2:1 i 5:2. Mecz zakończyła utrzymując podanie do zera.

W ciągu 79 minut Fręch popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko 12 z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Mladenović wykorzystała pięć z 12 break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Fręch w Nottingham rozegrała dwa mecze na trawie, oba w niedzielę. W dwustopniowych eliminacjach rozprawiła się z Brytyjką Eden Silvą i Paragwajką Veroniką Cepede Royg. Polka po raz drugi wystąpiła w tym turnieju. W ubiegłym sezonie doszła do II rundy.

Łodzianka wypadła z Top 200 rankingu po Rolandzie Garrosie. W Paryżu nie przeszła eliminacji i nie obroniła punktów za II rundę sprzed roku. Fręch pozostaje bez wygranego w tym roku meczu w WTA Tour (bilans 0-4).

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)