ATP Den Bosch: Borna Corić przetrzymał bombardowanie Taylora Fritza. Frances Tiafoe bez serwisu i bez wygranej

Borna Corić w trzech setach pokonał Taylora Fritza w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Den Bosch. W 1/8 finału odpadł Frances Tiafoe, awansowali natomiast Australijczycy - Alex de Minaur i Jordan Thompson.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Borna Corić
Borna Corić od zwycięstwa nad Taylorem Fritzem w II rundzie turnieju ATP w Den Bosch (w I rundzie miał wolny los) zainaugurował występy w sezonie gry na kortach trawiastych. Chorwat przetrzymał bombardowanie Amerykanina, który w pierwszej partii przy własnym serwisie zdobył 20 z 24 rozegranych punktów, w dwóch kolejnych setach trzykrotnie znalazł sposób na przełamanie podania Fritza i zakończył mecz wygraną 4:6, 6:3, 6:3.

Rozstawiony z numerem drugim Corić, który w Libema Open 2019 występuje z dziką kartą, w ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary Cristian Garin - Robin Haase. Pojedynek Chilijczyka z Holendrem został przerwany w drugim secie z powodu opadów deszczu. Tenisiści wznowią rywalizację w czwartek.

Z turniejem pożegnał się już oznaczony numerem szóstym Frances Tiafoe. Amerykanin uległ 3:6, 2:6 Jordanowi Thompsonowi, a na jego porażce zaważyła słaba dyspozycja serwisowa. Podczas 66 minut gry Tiafoe posłał tylko jednego asa, przy własnym podaniu zdobył zaledwie 52 proc. rozegranych punktów i czterokrotnie dał się przełamać.

Tym samym w 1/4 finału imprezy w Den Bosch dojdzie do australijskiego starcia. Thompson zmierzy się bowiem z aktualnie najwyżej klasyfikowanym tenisistą z Antypodów, Alexem de Minaurem. 20-latek z Sydney, turniejowa "trójka", w II rundzie pokonał 7:5, 6:3 starszego od siebie o 15 lat Andreasa Seppiego.

Jordan Thompson (Australia) - Frances Tiafoe (USA, 6) 6:3, 6:2
Cristian Garin (Chile, 7) - Robin Haase (Holandia) 7:5, 2:3 *dokończenie w czwartek

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Den Bosch?